CHP’li Erkan Aydın: Alkol satışı yerinde bir karar, internette de yasaklansın

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Erkan Aydın, hükûmetin 17 günlük "tam kapanma" döneminde marketlerde alkol satışını yasaklayan kararına destek verdi. Aydın marketlerin haksız rekabete yol açtığını belirterek, "İnternet üzerinden satış yasağı da getirilsin." dedi.

KRONOS 04 Mayıs 2021 GÜNDEM

Erkan Aydın - Chp Bursa Milletvekili

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Erkan Aydın, 29 Nisan’dan itibaren marketlerde alkollü içkinin yanı sıra elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, tekstil ve hırdavat gibi ürünlerin satışının yasaklamasını yerinde bulduğunu açıkladı.

Aydın zincir marketlerin internet sitelerinde de alkol satışının yasaklanması için çağrıda bulundu.

“MARKETLERE İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞ YASAĞI GETİRİLSİN”

Aydın, “İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile zincir marketler de ürün satışı kısıtlanabilecek peki her bir zincir marketin internet sitesi üzerinden satış yapmasının önü nasıl kesilecek? Her bir zincir market, internet siteleri üzerin sınırlama getirilen ürünlerin ticaretine devam ediyor. Satışına kısıtlama getirilen ürünlerin internet üzerinden satışına karşı acil önlem alınması gerekiyor.” dedi.


 

Yanlıştan dönüldüğünü belirten Aydın, haber ajansı ANKA’ya verdiği mülakatta, “Geçen hafta ‘kısıtlama döneminde işyerleri kapalıyken zincir marketlerin her türlü ürünü satması haksız ve adaletsiz bir uygulama. Bu yanlıştan geri dönün’ diye uyarmıştık. Uyarılarımız karşılık buldu ve bir yanlıştan daha dönüldü. Gönül isterdi ki bu yanlışlar hiç yapılmasa ve bu kadar mağduriyet yaşanmasaydı.” diye konuştu.

EKONOMİK KRİZ YÜZÜNDEN İNTİHARLAR ARTTI

Daha önce de bu konuyla ilgili “uyarı” yaptıklarını belirten Aydın, “Biz zincir marketlerin ürün satışına ilişkin kısıtlama getirilmesini istediğimiz zaman Türkiye’nin dört bir yanından esnaf intiharlarına ilişkin haberleri geldi. İnternet satışlarına da acil kısıtlama getirilmesi gerektiği uyarısında bulunuyoruz ki intiharlar devam etmesin, esnaf ayakta kalsın, insanlar Türkiye’nin dört bir yanında pandemi sürecini rahatlıkla geçirebilsin.” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com