Fabrika ayarlarına dönüş: TSK’nın eylemleri sorgulanamaz, eleştirilemez

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, TSK'nın PKK'ya karşı kimyasal silah kullandığı iddiası için, "TSK’nın eylemleri sorgulanamaz, eleştirilemez ve o eleştirileri de sorumsuzca buluyorum" dedi. Erol, kendi partilisi Sezgin Tanrıkulu'nu da eleştirdi.

KRONOS 25 Ekim 2022 GÜNDEM

“TSK’nın PKK’ya karşı kimyasal silah kullandığı” iddiası kamuoyuna tartışılmaya devam ederken, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin eylemleri sorgulanamaz, eleştirilemez” açıklaması geldi.

TV100’de Pınar Işık Ardor’un sunduğu Pazar Siyaseti programına katılan CHP’li Gürsel Erol, TSK’nın kimyasal silah nedeniyle eleştirilmesine tepki gösterdi.

İddiayı soru önergesiyle TBMM gündemine taşıyacağını söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nu da eleştiren Erol, “Bu aptalca iddialara, karalamaya hele de seçime giderken sana ne kardeşim. Bu açıklamayı yapmak sana mı düşer?” dedi.

‘CHP’NİN KÖKENLERİNİN NERELERE DAYANDIĞINI BİLMEYENLERİN….’

Erol, Tanrıkulu’nun açıklamasının partinin merkez yürütme kurulunda (MYK) gündeme geleceğini söyleyerek şunları dedi: “TSK’nın eylemleri sorgulanamaz, eleştirilemez ve o eleştirileri de sorumsuzca buluyorum. CHP’nin köklerinin nereye dayandığını bilmeyenlerin bu şekilde açıklama yapmasını asla doğru bulmuyorum, o açıklamayı yapan arkadaşımız MYK’da gündeme gelecektir. Bu aptalca iddialara, karalamaya hele de seçime giderken sana ne kardeşim. Bu açıklamayı yapmak sana mı düşer? Parti bu konuda çok kesin tavır almalı. Devletin kurumları üzerine asla bir milletvekili yetkisini, sorumluluklarını, seviyesini aşarak ne bir açıklama yapmalı ne bir soru önergesi vermeli.”


 

NE OLMUŞTU?

Türk Silahlı KUvvetleri’nin (TSK) Kuzey Irak’ta yürüttüğü operasyonda kimyasal silah kullanıldığı ve 17 HPG’linin bu silahlarla öldürüldüğü ileri sürülmüş, sosyal medyada bu iddiayla ilgili olduğu öne sürülen görüntüler dolaşıma girmişti.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu konu hakkında soru önergesi vereceğini söylemişti. Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklamasındaysa ‘dezenformasyon çabası’ olarak nitelendirilerek reddedilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da iddiayı dile getiren Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’yı hedef alarak “Bedelini ödeyecek” demişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com