CHP’li Özel’dan Erdoğan’a ‘havlama’ yanıtı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine yönelik kullandığı 'havlama' ifadesine 17. yüzyıl divan edebiyatının ünlü hiciv şairi Nef'i bir dörtlük cevap verdi.

KRONOS 09 Ocak 2022 GÜNDEM

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef almasına Twitter’dan yanıt verdi.

Erdoğan, AK Parti Karaman İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Bay Kemal kalkıp da yanındaki o malum tiplerin söyledikleri karşısında herhangi bir şey söylemiyor. Çünkü onun cinsi de cibilliyeti de o. O birilerini havlatıyor, kendisi de arkadan izliyor. Sıkıysa bu havlayanları sustur” ifadelerini kullanmıştı.

Özel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 17. yüzyıl şairlerinden  ünlü hiciv şairi Nef’in bir dörtlüğünü paylaşarak cevap verdi.

Özel paylaşımında şunları kaydetti:

Ben sustum Nef’i konuşsun:

Tahir Efendi bana kelp demiş,
İltifatı bu sözde zâhirdir,
Malikî mezhebim benim zira,
İtikadımca kelp tahirdir.

ÖZEL’İN TARTIŞMA BAŞLATAN SÖZLERİ

Özgür Özel Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başlattığı 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik Kuran kurslarını eleştirerek, “Çocukları bütün dünya nasıl yetiştiriyorsa öyle yetiştirmek varken bir ortaçağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın ne bu Cumhuriyet’e ne bu millete faydası var; ne de Anayasa’ya uygunluğu var” demişti.

Özel daha sonra Habertürk’ten Kübra Par’a yaptığı açıklamada şunları kaydetmişti:

“28 Şubat sürecinde derse alınmayan başörtülü arkadaşlarımızla birlikte protestolara katılmış biri olarak din düşmanı gibi gösterilmem çok ağırıma gitti. Kuran-ı Kerim’e hakaret etmedim. Okul öncesi zorunlu eğitimin Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından değil, Milli Eğitim Bakanlığı’nca verilmesi gerektiğini söyledim”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com