Bulgarlar ucuz alışveriş için Facebook grupları kurdu: ‘Türkiye fırsatlar ülkesi oldu’

CHP’li Veli Ağbaba, Türk Lirası’nın Leva karşısında hızla değer kaybetmesiyle Edirne’ye gelen Bulgarların, Facebook grupları kurarak alışverişe geldiklerini hatırlattı, “Türkiye fırsatlar ülkesi oldu!” dedi.

KRONOS 07 Aralık 2021 GÜNDEM

Türk Lirası’nın sadece Amerikan doları karşısında değil euro ve daha birçok para birimi karşısında değer kaybetmesi, ülkedeki ürünlere olan yabancı ilgisini de arttırdı. Bozdurdukları dövizlerle Türkiye’den istediklerini alabilen Balkan halkları akın akın sınırdan geçerek Edirne’ye alışverişe geliyor.

Edirne’ye alışveriş için gelenlerin başında ise Bulgarlar yer alıyor. “Harca harca bitiremiyoruz” diyen Bulgarlar, kurdukları Facebook gruplarıyla Türkiye’den yaptıkları alışverişlerin fotoğraflarını paylaşarak “ne çok şey aldıklarını” arkadaşlarıyla paylaşıyor.

Bulgar vatandaşların paylaştığı bir fotoğrafı paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Türkiye fırsatlar ülkesi oldu! Buradaki ucuzluk hiçbir yerde yok!” ifadelerini kullandı.


“Bulgaristan’da Türkiye’den ucuz alışveriş için facebook grupları kurulmuş” diyen Ağbaba, “Katar, kriz nedeniyle oluşacak fırsatları değerlendiriyor. Saray, ülkeye döviz giriyor diye seviniyor. Not: 1 Bulgar Levası yaklaşık 8 TL” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com