CHP’nin ‘Hatay’ itirazı: Fark azaldı, süreç devam ediyor

CHP'li Gökçen, Hatay'da seçim sonuçlarına itiraz sürecine ilişkin "Şu ana kadar 3 bin 900'lerden gelen fark, itirazlarımızın sonucunda 3 bin 287'ye kadar düşmüştür" dedi. Gökçen, itiraz sürecinin devam ettiğini aktardı.

KRONOS 02 Nisan 2024 GÜNDEM

Hatay’da kesin olmayan sonuçlara göre, CHP’nin adayı Lütfü Savaş ile AKP’li aday Mehmet Öntürk arasında 4 bin oydan az fark bulunuyordu. “Elimizde ıslak imzalı tutanaklar var” diyen CHP, sonuçlara itiraz etti ve sürecin devam ettiği aktarıldı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in görevlendirmesiyle oluşturulan heyet, Hatay’a geldi. CHP’li avukatlar, milletvekilleri, ilçe ve il örgütleri, Hatay seçimine yönelik başvurularına devam ediyor.

‘BAŞVURULAR YAPILDI”

Seçime yönelik başvuruların yapıldığını ve yapılmaya devam edileceğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, şunları söyledi:

“Genel Başkanımızın görevlendirmesiyle buradayız ve Hatay halkının iradesinin sandığa nasıl girdiyse öyle çıkabilmesi için ve aynı zamanda itirazların sürebilmesi, itirazların doğru yapılması, verilerin hepsinin doğru analiz edilebilmesi bizim için önemli. İtiraz süreci, devam eden bir süreç. Şimdiye kadar partili avukatlarımız, ilçe örgütümüz, il örgütümüz, milletvekillerimiz yakından takip ederek bütün başvurularını yaptılar ve yapmaya devam edecek. İtiraz süreci boyunca başvuruları takip etmeye devam edecek.”


“FARK AZALDI”

Gökçen, itirazlara dair de bilgi vererek, “Gün boyu yaşananlar, tespit ettiğimiz usulsüzlükler, verilerde bazı hatalar ya da geçersiz oylara dair birtakım soru işaretleri üzerinden birden fazla başvuru yapılıyor. Şu ana kadar 3 bin 900’lerden gelen fark, itirazlarımızın sonucunda 3 bin 287’ye kadar düşmüştür. İtiraz süreci devam ediyor” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com