CHP’nin yeniden aday gösterdiği Tanju Özcan, “Erdoğan seçilirse aday olmam” demiş

Kamuoyunda yabancı karşıtı uygulamalarının yanısıra Kürt siyasetçilere yönelik ayrımcı açıklamalarıyla da tanınan Tanju Özcan, CHP'nin Mart 2024'teki yerel seçimlerde Bolu Belediye Başkan adayı oldu. Özcan kararı "sevinçle" duyururken, daha önce söylediği "Erdoğan kazanırsa aday olmam" sözleri gündem oldu.

KRONOS 15 Aralık 2023 GÜNDEM

CHP’de dün toplanan Parti Meclisi’nde (PM) 200’ün üzerinde il ve ilçe için belediye başkan adayları belirlendi. En dikkat çekici isimlerden biri de kısa bir süre önce ihraç edildiği CHP’ye afla geri dönen Bolu Belediye Başkan adayı Tanju Özcan oldu. Özcan, adaylığını sevinçle duyururken daha önce söylediği sözleri akla geldi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, 2023 seçimleri öncesi söylediği sözler ise yeniden aday gösterilmesinin ardından gündem oldu. Sosyal medyada gündem olan videoda Özcan’ın sözleri tepki çekti.

‘ERDOĞAN KAZANIRSA ADAY OLMAM’ DEMİŞ

Haber Global yayınına katılan Özcan’ın programda, “Şunu iddialı biçimde söylüyorum. Hiç hayatımda kıvırmadım. Eğer Sayın Erdoğan 2023’te bir daha seçilirse -seçileceğine şu kadar inanmıyorum- 2024 yılında seçilme şansım yüzde 100 de olsa Bolu Belediye Başkanlığına aday olmayacağım” dediği ortaya çıktı.

PM TOPLANTISI DEVAM EDERKEN SEVİNÇLE DUYURDU 

Ancak, yerel seçimde tekrar aday gösterilmesine karar verilen Tanju Özcan’ın, mPM toplantısı devam ettiği sırada, haberi alır almaz CHP’ye teşekkür ettiği görüldü. Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Biraz önce CHP PM üyelerimizin şahsımı Bolu Belediye Başkan adayı ilan ettiğini memnuniyet ile öğrendim. Teşekkür ederim değişen CHP kadrolarına… Selam olsun, Atatürkçü, yurtseverlere, ulus devletin teminatı Türk milliyetçilerine” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com