CIA Direktörü Gazze’de ateşkes müzakereleri için Paris’e gidiyor

CIA Direktörü William Burns'ün Gazze'de ateşkes görüşmelerine devam etmek üzere Paris'e gideceği bildirildi.

KRONOS 24 Mayıs 2024 DÜNYA

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns’ün Gazze’de ateşkes görüşmelerine devam etmek üzere Paris’e gideceği ve burada müzakerelerin canlandırılması yönünde çalışmalarına devam edeceği bildirildi.

Burns’ün görüşme takvimiyle ilgili Amerikan CNN kanalına açıklama yapan ve adının açıklanmasını istemeyen üst düzey ABD’li bir yetkili, Gazze’de ateşkesin sağlanması için çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

AA’da yer alan habere göre Burns, İsrail ile Hamas arasında kesintiye uğrayan ateşkes görüşmelerinin yeniden canlandırılması ve somut bir sonuca ulaşılması amacıyla önümüzdeki günlerde bir kez daha Paris’e gidecek.

Müzakerelerle ilgili olarak Burns’ün Mısır ve Katar’la birlikte İsrailli yetkililerle de aktif olarak görüştüğü vurgulanan haberde, Paris’teki temaslarla müzakere sürecinin yeniden canlandırılmasının beklendiği belirtildi.

Öte yandan Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani’nin de şu an Paris’te olduğu ve yeni görüşmelere katılmasının beklendiği kaydedildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com