Cihan Paçacı İYİ Parti’deki görevine geri döndü

Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkıp 'mezhep' iması yaptığı gerekçesiyle görevinden ayrılan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Meral Akşener'in bugünkü açıklamasının ardından Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevine geri döndü.

KRONOS 03 Mart 2023 GÜNDEM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ifadelerinden sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in isteğiyle görevinden ayrılan İYİ Parti’li Cihan Paçacı, son gelişmelerin ardından görevine geri döndü.

Paçacı’nın göreve dönmesi, Meral Akşener’in bugün Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı olduklarını belirten sözlerinden sonra gerçekleşti.

İYİ Partili Cihan Paçacı, 26 Ocak’ta Habertürk yazarı Nagehan Alçı’ya CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin iki ihtimalin olduğunu belirterek, “Ya Kemal Bey bu itiraza karşı yeni bir aday önerir ya da kendisinde diretir” dedi.


 

İkincisinin daha olası olduğunu belirten Paçacı, “O zaman ne olur?” sorusuna, “Altılı Masa bir deklarasyon yayınlayabilir ve çoklu adayla çıkar, İYİ Parti de kendi adayını çıkarabilir. 2. tura kalanı destekleyin diyebilir” yanıtını vermişti.

Cihan Paçacı ayrıca, mezhep iması da yaparak Kılıçdaroğlu’nun toplumsal karşılığının düşük olduğunu savunmuştu. Akşener’in de asıl rahatsızlık konusunun “mezhep vurgusundan” kaynaklandığı ifade edilmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com