Cinsel saldırıdan tutuklanan uzman çavuşun savunması: Saygın biriyim 

Şırnak'ta iki kadına cinsel saldırı suçlamasıyla tutuklanan uzman çavuş, kadınlara 'yardım etmek' istediğini, olayda kendisinin mağdur olduğunu ileri sürdü. Uzman çavuş savunmasını "Mesleğimde saygın bir insanım" diyerek yaptı.

KRONOS 18 Nisan 2024 GÜNDEM

Şırnak'ta halk, uzman çavuşun kadınlara tacizini protesto etmişti

Şırnak merkezde 12 Nisan’da yolda yürüyen iki kadına cinsel saldırıda bulunan Uzman Çavuş Z.Ç. , açığa alındıktan sonra dün çıkarıldığı mahkemece ‘cinsel saldırı’ suçlamasıyla tutuklandı.

Z.Ç.’nin Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandığı Şırnak Sulh Ceza Mahkemesi’nde verdiği ifadelere ulaşıldı.

UZMAN ÇAVUŞ: YARDIM ETMEK İÇİN BİNAYA GİRDİM 

MA’nın haberine göre; uzman çavuş, taciz ettiği kadınlara ‘yardım etmek’ için binaya girdiğini ve olayda ‘mağdur’ olduğunu ileri sürdü. Z.Ç., olay günü eşiyle tartıştığını ve hava almak için dışarıya çıktığını, tugaydan çarşıya doğru yürürken kadınlardan birisinin bir apartmana girdiğini ve sonrasından binadan ‘yardım edin’ sesi duyduğunu iddia etti.

‘SAKİN OLUN, YARDIM ETMEYE GELDİM’ 

Z.Ç., ses üzerine apartmana girdiğini, daha sonra kadınların bağırmaya başladığını, kendisinin de “Ben askerim sakin olun yardım etmeye geldim” dediğini ileri sürdü. Binaya giren bir kişinin Kürtçe bir şeyler söylemesi üzerine koşar adımlarla yürüyemeye başladığını kaydeden Z.Ç., polis merkezinin olduğu sokağa doğru koşmaya başladığı sırada etrafını çeviren kişilerce darbedildiğini söyledi.

‘SAYGIN BİR İNSANIM’

Kadınlara cinsel tacizde bulunmadığını iddia eden Z.Ç., “Ben 15 yıldır kamu hizmeti yapıyorum. Ben 1.90 boyunda ve 90 kg birisiyim. Birisine zarar vermeye kalksam yaralayacak ölçüde zarar verebilirim. Ben o ortamda, o adrenalinde bırakın yaralamayı kimseye dokunmadım, itmedim” sözleriyle kendisini savundu.


‘İFTİRA ATILDI’ 

Olay günü alkollü olduğunu itiraf eden Z.Ç., “Üzerime atılı suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Mesleğimde saygın ve sevilen bir insanım. Görevde yükselme sınavında başarılı olduğum için bir hafta sonra bu sınava girecektim. Böyle bir şey yapmam söz konusu değildir. Benim de bir ailem var. Bu olaydan dolayı kamuoyunda linç edildim” ifadelerini kullandı. Z.Ç., ayrıca kendisine ‘iftira’ atıldığını ve ‘iftira atanlardan’ şikayetçi olduğunu söyledi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com