Çizgi roman sanatçısı ve yazar Keith Giffen 70 yaşında hayatını kaybetti

Çizgi roman dünyasının önemli isimlerinden biri olan Keith Giffen, Marvel'ın "Guardians of the Galaxy" film serisinde Rocket Raccoon'u, DC Comics'in ise "Blue Beetle" karakterini yaratmasıyla tanınıyordu.

KRONOS 15 Ekim 2023 KÜLTÜR

Sinemaseverlerin sevdiği karakterleri yaratan çizgi roman sanatçısı ve yazar Keith Giffen, 70 yaşında hayatını kaybetti. Giffen’in Pazartesi günü Virginia Beach, Virginia’daki evinde felç geçirdikten sonra öldüğü bildirildi.

1952’de Queens, New York’ta doğan Giffen, hem Marvel hem de DC için yaptığı çalışmalarla tanınıyor.

“SONSUZ SAYIDA FİKRİ VARDI”
Çizgi roman yazarı ve DC çizgi romanlarının eski başkanı Paul Levitz, perşembe sabahı Facebook sayfasında, “Üzücü haber artık resmileşti: Keith Giffen, yaşamımızın ötesinde yeni dünyalar yaratmaya gitti. Keith muhtemelen çizgi roman alanında neslimizin en verimli yaratıcı zihniydi. Sürekli olarak ortaya çıkan sonsuz sayıda fikri vardı” diye yazdı.


Giffen, çizgi roman kariyerine 1970’lerde Marvel’da çalışarak başladı, ancak en çok 1980’lerde ve 1990’larda DC’deki çalışmalarıyla, özellikle de uzak gelecekte geçecek olan “Legion of Super-Heroes” ve “Justice League” gibi büyük kadroya sahip kitaplardaki çalışmalarıyla tanınıyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com