‘Çok acayip bir fotoğraf, Bahçeli bir kere daha bakmalı’

Karar yazarı Ahmet Taşgetiren: "5 yıl önce Sinan Ateş’in durduğu yerde, Ayşe Ateş’in, kocasının şehadeti ile ilgili suçlamalarına hedef olan Ahmet Yiğit Yıldırım yer alıyor. O fotoğraf acayip bir fotoğraftır. Bence sayın Bahçeli bir kere daha bakmalı o fotoğrafa…"

KRONOS 30 Mayıs 2024 GÜNDEM

Karar yazarı Ahmet Taşgetiren, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikastine ilişkin isim vermeden “Ne varsa araştırılsın, bilen bildiğini söylesin, işte mahkeme” yönündeki sözlerini hatırlattı ancak bu konuşmayı yaptığı Ülkücü Şehitleri Anma toplantısında arkasına Ahmet Yiğit Yıldırım’ı almasına dikkat çekti.

Ahmet Taşgetiren, “5 yıl önce Sinan Ateş’in durduğu yerde, yani tam ‘Liderin arkasında’ bu defa Ayşe Ateş’in, kocasının şehadeti ile ilgili suçlamalarına hedef olan Ahmet Yiğit Yıldırım yer alıyor. Bu fotoğrafın oluşumu tesadüfi olabilir mi?” diye sordu.

“O fotoğraf acayip bir fotoğraftır” vurgusunu yapan Taşgetiren, “Bence sayın Bahçeli bir kere daha bakmalı o fotoğrafa… Orada bir yanlışlık var ama nerede, izahı gerekiyor” dedi.

“‘Sinan Ateş’in ipinin çekilmesi’ söylemini Bahçeli duymamış olabilir mi?” sorusunun önemli olduğunu belirten Taşgetiren, özetle şöyle devam etti:

“Ama gene de sorun bitmiyor. ‘Ülkücü Şehitleri anma’ toplantısında 5 yıl önce Sinan Ateş’in durduğu yerde, yani tam “Liderin arkasında” bu defa Ayşe Ateş’in, kocasının şehadeti ile ilgili suçlamalarına hedef olan Ahmet Yiğit Yıldırım yer alıyor. Bu fotoğrafın oluşumu tesadüfi olabilir mi? Sayın Bahçeli, bunca tartışma ortamında Ahmet Yiğit Yıldırım’ı arkasına alıp, ya da sırtını ona dayadığı anlamı çıkarılacak bir fotoğrafın oluşumuna nasıl izin vermiştir? Yoksa bu mizansen kendisinden habersiz mi oluşturulmuştur?

Sinan Ateş cinayetinin bir yerinde iltisakı bulunduğu iddia edilen ve uzunca bir süre sessizliğini koruyan MHP eski Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz –ki kendisi 1.5 yıldır MHP TBMM Grup danışmanı idi- görevden alındı. Neden acaba? MHP yönetiminin ve yeni ‘Ülkü ocakları ekibi’nin Sinan Ateş cinayetini, hadi diyelim en azından Ayşe Ateş’in içinin yandığı gibi karşılamamıştır. Ateş ailesi de kendilerini en baştan ‘Ülkücü’ olarak nitelemesine rağmen acılarını camianın MHP yönetim katına taşıyamamışlardır. Kim bilir belki de Ayşe Ateş o camiada çok kızılan bir isimdir.

‘ERDOĞAN, BAHÇELİ’NİN BİLGİLENDİRİLMESİ KONUSUNDA HASSAS’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Yerlikaya’yı, Bahçeli’ye gönderdi malum. Ayhan Bora Kaplan davası ve Ankara Emniyeti’nde olanlar hakkında bilgi verilmesi talimatıyla…

Belli ki Erdoğan Bahçeli’nin bilgilendirilmesi konusunda hassas…

Acaba Sinan Ateş dosyası da, sayın Cumhurbaşkanı’nın ilgi alanında olmuş mudur ve cinayetin iltisakları konusunda MHP lideri ile istişare etmiş midir? Garip dünyanın garip işleri…

Aslında şu ana kadar Sinan Ateş’in hangi sebeple “ipinin çekildiği” konusu da ortaya konulmuş değildir. Demek ki bir “Odak”ta masaya yatırıldı ve başparmaklar aşağıya indi. Nasıl bir odak o? Bir insanın hayatının sona erdirilmesine nasıl karar verir? Ve o kararın icrası karşısında neden birileri “Omerta” suskunluğuna gömülür?

O fotoğraf acayip bir fotoğraftır.

Bence sayın Bahçeli bir kere daha bakmalı o fotoğrafa… Orada bir yanlışlık var ama nerede, izahı gerekiyor.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com