Çorlu tren kazasında oğlunu kaybeden Mısra Öz’e 8 bin 800 lira ceza

Çorlu tren kazasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda'yı kaybeden Mısra Öz'e 8 bin 800 lira para cezası kesildi. Karara ilişkin konuşan Öz, "İsterlerse 800 bin lira ceza versinler bu davada gerçek sorumlular yargılanmadığı müddetçe hakkımızı aramaya devam edeceğiz" dedi.

KRONOS 09 Şubat 2021 GÜNDEM

Çorlu tren kazasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda’yı kaybeden Mısra Öz, sosyal medya paylaşımları nedeniyle ‘kamu görevlilerine hakaretten’ suçlamasıyla hakim karşına çıktı. Öz, mahkeme heyetine hakaretten kendisine 8 bin 800 TL ceza kesildiğini belirterek, ” İsterlerse 800 bin lira ceza versinler bu davada gerçek sorumlular yargılanmadığı müddetçe hakkımızı aramaya devam edeceğiz” dedi.

‘BURADA BİTMEDİ’

Davanın ikinci duruşması için mahkemeye gelen Mısra Öz, duruşma sonrası yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı: “Bugün burada Çorlu tren kazasında ölen 25 kişinin ailesi olarak yargılandığım için buradaydım. Hakkımda açılan iki tane dava var, bunlardan bir tanesi bugün sonuçlanacaktı, sonuçlanmadı. Mahkeme heyetine hakaretten 8 bin 800 gibi bir cezayla cezalandırılıyorum. Dava burada bitmedi. Mahkeme heyeti 7 gün içinde itiraz etme hakkımın olduğunu söyledi.”

Kazada hayatını kaybeden Oğuz Arda.

‘İSTERLERSE 800 BİN LİRA CEZA VERSİNLER HAKKIMIZI ARAMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Mısra Öz, davada gerçek sorumluların yargılanmadığı sürece hakkını aramaya devam edeceğini belirterek, şunları söyledi: “İsterlerse 800 bin lira ceza versinler bu davada gerçek sorumlular yargılanmadığı müddetçe hakkımızı aramaya devam edeceğiz. En iyi bildikleri şey para olduğu için bizleri para cezasıyla korkutmaya çalışıyorlar. Korkmuyorum, vazgeçmiyorum, hakime de söyledim. Sözlerimin arkasında olmakla birlikte, bize verdikleri kararlarla bizi korkutamayacaklar, 25 kişiyi buraya getiremeyenler bizi getirmeyi daha kolay olarak görüyorlar. Gerçek sorumlular buraya gelsinler, çünkü biliyoruz ki gerçek sorumlular bize bile rüşvet vererek bizi susturmaya çalışıyorlar Oturdukları koltuktan.”


 

NE OLMUŞTU?

8 Temmuz 2018’de Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yaşanan ve 7’si çocuk 25 kişinin yaşamını yitirdiği tren kazasında eşini ve oğlunu kaybeden Mısra Öz Sel hakkında iki dava açılmış, mahkeme heyetine, “Üç maymunu oynamayı tercih eden bir heyet” ifadeleri gerekçesiyle dava açılmıştı.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com