Çorlu tren kazasında yakınlarını kaybeden ailelere ‘seyirci’ muamelesi yapıldı

Çorlu tren katliamı duruşmasını takip eden CHP’li vekil Mahmut Tanal, duruşma salonunda yakınlarını kaybeden ailelerin oturacağı sıralara “Seyirci” ibaresinin yazılmasına tepki gösterdi. Tanal, “Burası bir tiyatro salonu değil, bir mahkeme salonudur” dedi.

KRONOS 25 Haziran 2020 GÜNDEM

ANKARA – Çorlu’da, 2018 yılının Temmuz ayında meydana gelen, 25 kişinin hayatını kaybettiği, 328 kişinin ise yaralandığı tren kazasıyla ilgili davanın beşinci celsesi Çorlu Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda görülmeye başlandı. Duruşmayı takip eden CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, acılı ailelerin ve kaza mağdurlarının hazır bulunduğu salonun oturma koltuklarına yer belirtmek amacıyla “Seyirci oturma yeri” ibaresinin yazılmasını eleştirdi.

Salon içerisinden çektiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşan Tanal, “Çorlu’da kaza değil, katliam yaşandı. Tren faciasına ilişkin duruşmanın görüldüğü mahkeme salonunda oturma yerlerine ‘İzleyici’ ibaresi yerine ‘Seyirci’ ibaresinin yazılması hiç doğru değil. Burası bir tiyatro salonu değil, bir mahkeme salonudur. Mahkeme salonunun görünüşü önemli. Halkta yaratacağı intiba önemli” ifadelerini kullandı.

“BAKANLIK VE TCDD GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BÜROKRATLARINA DOKUNUL(A)MAMASI…”

CHP’li Mahmut Tanal, bir başka paylaşımında ise asıl sorumluların yargı önüne çıkarılmadığına dikkat çekerek, “En güvenilir ulaşım aracı, AKP döneminde kazalarla anılır oldu. Peş peşe kazalar yaşandı. Onlarca yurttaşımızı kaybettik. İdari ve adli yargılamalarda Bakanlık ve TCDD Genel Müdürlüğü bürokratlarına dokunul(a)maması dikkatimizden kaçmış değil” değerlendirmesini yaptı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com