Cübbeli Ahmet iddiası: 15 Temmuz gecesi bir ismi aradı ve Erdoğan’ı kastederek ‘gözünüz aydın’ dedi

İsmailağa Cemaati'nden Cübbeli Ahmet iddiası: "Cübbeli Ahmet Hoca, 15 Temmuz gecesi yanındaki kişinin telefonundan birini arayarak Recep Tayyip Erdoğan için ‘Gözünüz aydın bu da ancak böyle gönderildi’ dedi..."

KRONOS 02 Mayıs 2024 GÜNDEM

Hasan Kılıç’ın ölümünün ardından liderlik kavgasının yaşandığı İsmailağa Cemaati’nde kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak da bilinen Mahmut Ünlü hakkında 15 Temmuz iddiası gündeme geldi.

İsmailağa Cemaati, kapılarını ilk kez gazetecilere açtı. 15 Temmuz darbe girişiminde sokağa ilk çıkan grupların başında olduklarını belirten cemaat üyeleri, herhangi bir bağlarının olmadığını açıkladıkları Cübbeli Ahmet hakkında bir iddiada bulundu. Toplantıya katılan gazetecilerden Independent Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek, bu iddiayı “Cübbeli Ahmet Hoca’nın 15 Temmuz gecesi yanındaki kişinin telefonundan birini arayarak Recep Tayyip Erdoğan için ‘Gözünüz aydın bu da ancak böyle gönderildi’ dediğini bunu ilgili mercilere ilettiklerini ileri sürüyorlar” şeklinde aktardı.

‘CÜBBELİ AHMET, CEMAATİ BİTİRMEK İSTİYOR’

Nevzat Çiçek, kaleme aldığı yazısında İsmailağa cemaati içinde neler yaşandığını 30 soruda derledi. Çiçek’in aktardığına göre, toplantıda 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili şunlar konuşuldu:

“15 Temmuz darbe girişimi sırasında bütün mensuplarına sokağa çıkmaları için çağrı yaptıklarını ve ilk sokağa çıkan grupların başında yer aldıklarını ifade ediyorlar. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Mahmut Efendi’yi Çavuşbaşı’na götüren ekibin içerisinde bazı kişilere FETÖ meselesinden dolayı yurt dışına çıkış yasağı konduğunu söylüyorlar. Cübbeli Ahmet Hoca’nın 15 Temmuz gecesi yanındaki kişinin telefonundan birini arayarak Recep Tayyip Erdoğan için ‘Gözünüz aydın bu da ancak böyle gönderildi’ dediğini bunu ilgili mercilere ilettiklerini ileri sürüyorlar.

Cübbeli Ahmet’in cemaati bitirmek için çalıştığını bununla görevlendirildiğini iddia ediyorlar. Cübbeli Ahmet’in cezaevi vb korkularından dolayı bazı insanların dediğini yaptığını söylüyorlar. Cübbeli Ahmet ve Doğu Perinçek arasındaki ilişki ve açıklamalardan dolayı sürekli yıpratıldıklarını ve açıklama yapmak durumunda kaldıklarını belirtiyorlar.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com