Cübbeli Ahmet’ten kendisini ihraç eden İsmailağa cemaatine yanıt

Cübbeli Ahmet Hoca, İsmailağa cemaatinin kendisini ihraç ettiğine yönelik açıklamasına sert yanıt verdi: "Tarikat Hasan Efendi'nin tarikatı değildir ki beni ihraç etsin."

KRONOS 28 Mart 2024 GÜNDEM

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, İsmailağa cemaatinin kendisini ihraç ettiğine yönelik açıklamasına yanıt verdi. Cübbeli Ahmet, “Tarikat Hasan Efendi’nin tarikatı değildir ki beni ihraç etsin” diyerek cemaat kararına meydan okudu.

Mahmut Ustaosmanoğlu’nun ölümünden sonra İsmailağa cemaatinde posta oturma hakkının kendisinde olduğunu belirten Cübbeli Ahmet Hoca, 5 gün önce bir video yayınlayıp cemaatin ileri gelenlerine çarşamba akşamına kadar süre vermişti.

Ancak süre henüz dolmadan İsmailağa cemaati, Cübbeli Ahmet Hoca ile tüm bağlarını kopardığını duyurdu.

‘HASAN EFENDİ BENİ İHRAÇ EDEMEZ’

Cübbeli Ahmet Hoca’dan ise cemaate cevap geldi. Sosyal medya hesabından bir video paylaşan Cübbeli Ahmet Hoca, İsmailağa cemaatinin açıklamasında yer alan, “Şeyhimiz Hasan Efendi Hazretlerimiz Cübbeli Ahmet Hoca’yı reddetti” ifadesine tepki gösterdi.

Cübbeli Ahmet, “Tarikat Hasan Efendi’nin tarikatı değildir ki beni ihraç etsin. Hasan Efendi nasıl Mahmud Efendi’nin müridiyse ben de Mahmud Efendi’nin müridiyim, mürit müridi nasıl ihraç edecek? Öte yandan videoda montaj söz konusu” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com