Cübbeli, seçim çalışmalarına erken başladı: İmamoğlu aleyhine şarkı siparişi verdi

Cübbeli Ahmet Hoca, yerel seçim çalışmalarına AKP'den önce başlayarak, şarkıcı İsmail Türüt'ten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu aleyhinde olacak bir şarkı yapmasını istedi. Türüt, İmamoğlu aleyhine bir türkü yazma sözü verdi.

KRONOS 10 Ekim 2023 Genel

“Cübbeli Ahmet” ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için hazırlığa erken başladı.  Cübbeli, Karadeniz müziğinin bilinen ismi İsmail Türüt’ten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu aleyhinde olacak bir ‘şarkı’ sipariş etti.

Cübbeli Ahmet Hoca, ünlü şarkıcı İsmail Türüt’ü ziyaret etti.  Cübbeli Ahmet, Ekrem İmamoğlu hakkında bir şarkı yazmasını istedi. İsmail Türüt’ün Cübbeli Ahmet’e cevabı ise ‘olumlu’ oldu. Türüt, bu isteği kabul ederek İmamoğlu aleyhine ‘milli bir duruşa işaret eden’ bir türkü yazacağına söz verdi.

Cübbeli Ahmet Hoca’nın konuya ilişkin sosyal medyadan yaptığı paylaşım şöyle:

“İsmail Türüt Beyefendi Cübbeli Ahmet Hoca’yı hânesinde ziyâret etti.

Sohbet muhabbet ettiler, o sırada Cübbeli Hoca ona: “Belediye seçiminden önce İmamoğlu hakkında da bir şiir bestele.” dedi. O da: “Tamam söz veriyorum, onun aleyhine de millî bir duruşa işaret eden bir türkü yazacağım.” diye söz verdi.

Allâh-u Teâlâ sesine nefesine kuvvet versin, vatana, millete ve dine destek veren daha nice şiirler yazmasını nasîb eylesin, sıhhat ve afiyette dâim eylesin. Âmîn! ”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com