Cumartesi Anneleri: Küçüközyiğit ailesinin sesine sesimizi katıyoruz

1995 yılından bugüne dek kayıplarını arayan ailelerin oluşturduğu Cumartesi anneleri, 29 Aralık 2020’de ofisinden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan eski Başbakanlık Raportörü Hüseyin galip Küçüközyiğit için İçişleri ve Adalet Bakanlıklarına çağrıda bulundu.

KRONOS 31 Ocak 2021 GÜNDEM

Eski Başbakanlık Raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit’ten 29 Aralık 2020’den beri haber alınamıyor. Ankara’nın merkezindeki Maltepe mahallesindeki ofisinden çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Küçüközyiğit için resmi bir açıklama da yapılmış değil. Kızı Nursena Küçüközyiğit’in uzun süren çabası sonucu 18. Günde ancak savcı atanabilirken, soruşturmada şu ana kadar herhangi bir ilerleme kaydedilemedi. Sadece üç farklı polisin Hüseyin galip Küçüközyiğit’in aracıyla ilgili aileye söylediği çelişkili ifadeler ise kaçırıldığına dair kuşkuları daha da arttırıyor.

“AİLESİNİN SESİNE SESİMİZİ KATIYORUZ”

1995 yılından beri İstanbul Galatasaray Meydanı’nda kayıplarını arayan Cumartesi Anneleri de Küçüközyiğit’in ailesine destek verdi. Cumartesi Anneleri’nin sosyal medya hesabından İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’na yapılan çağrıda, “Hüseyin Galip Küçüközyiğit’ten tam bir aydır haber alınamıyor. Akıbetinin derhal açıklığa kavuşturulması için her yolu deneyen ailesinin sesine sesimizi katıyor, @TC_icisleri @adalet_bakanlik @TBMMinshakkom göreve çağırıyoruz. #HüseyinGalipNerede” ifadeleri kullanıldı.

GERGERLİOĞLU: KIZINI YALNIZ BIRAKAMAM, BIRAKMAYIN

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da babasını arayan Nursena Küçüközyiğit’i yalnız bırakmayacağını açıklayarak, “Tek başına babasını arayan bu kızı Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kızı @NeredeBabam ı yalnız bırakamam, bırakmayın! Gökhan Güneş, bu hafta TBMM’nin en önemli konusuydu, iktidar tek kelime edemedi, acizdi Peki Hüseyin Galip bulundu mu ki arayışı bitireceğiz? Duy! @TC_icisleri” dedi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com