Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Mehmet Ağar karşıladı

Elazığ'da Erdoğan'ı karşılayanlar arasında, Susurluk Davası'nda 'silahlı çete kurmaktan' mahkum olan ve 90'lı yılların birçok faili meçhul cinayetin sorumlusu olarak gösterilen eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar da yer aldı.

KRONOS 07 Mart 2024 GÜNDEM

Ankara’da 90’lı yıllarda 19 faili meçhul cinayete ilişkin davadan verilen beraat kararı istinaf mahkemesi tarafından onanan eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Elazığ’da AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılayanlar arasjında yer aldı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre bir gün önce de Ağar kentte vali, belediye başkanı, jandarma komutanı ve emniyet müdürü tarafından ağırlanmıştı.

Erdoğan’ı karşılayanlar arasında eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve oğlu eski AKP Milletvekili Tolga Ağar’ın da yer alması dikkat çekti.


19 FAİLİ MEÇHUL CİNAYETTEN BERAAT ETTİ

İstinaf mahkemesi, 90’lı yıllarda Ankara’da işlenen 19 faili meçhul cinayete ilişkin eski İçişleri Bakanı ve dönemin Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar, dönemin Özel Harekat Daire Başkanı İbrahim Şahin ve eski MİT yöneticisi, Emekli Albay Korkut Eken’in de aralarında bulunduğu 18 sanıklı davada verilen beraat kararlarını geçtiğimiz günlerde onamıştı.

Mahkeme, Abdulmecit Baskın ve Behçet Cantürk cinayetleri yönünden dosyanın zaman aşımından düşmesine, diğer cinayetler yönünden ise beraat kararının yerinde olduğuna hükmetmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com