Erdoğan’ın yeğeninin ses kaydını yayınlayan Nuri Başkapan tutuklandı

AKP'nin 'lebaleb' kongrelerini yargıya taşıyan Nuri Başkapan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeğeni Ali Erdoğan ile ilgili sesi kaydını yayınlamasının ardından Cumhurbaşkanı hakaret suçlamasıyla tutuklandı. 

KRONOS 03 Mayıs 2021 GÜNDEM

Twitter hesabından bir ses kaydı yayınlayan ve kendisine hakaret eden kişinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeğeni olduğunu Ali Erdoğan olduğunu ileri süren Nuri Başkapan gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

Sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeğeni Ali Erdoğan’a ait olduğunu iddia ettiği ses kayıtlarını yayınlayarak hakarete maruz kaldığını iddia eden Nuri Başkapan sabah saatlerinde gözaltına alındı ve Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Başkapan, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından ses kaydının bulunduğu bir paylaşım yaptı. Söz konusu paylaşımda Başkapan, kendisine küfreden ve tehdit eden kişinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeğeni Ali Erdoğan olduğunu iddia etti. Bu paylaşımın ardından birçok kişi Başkapan’a destek olarak tehditleri savuran kişi hakkında işlem yapılmasını istedi. Başkapan, söz konusu bu paylaşımla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu ancak herhangi bir işlem yapılmadığını söyledi.

https://twitter.com/NURIBASKAPAN53/status/1388844220782366725

Ses kayıtlarının sosyal medyada paylaşılması üzerine bugün sabah saatlerinde Başkapan gözaltına alınarak Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Başkapan’ın avukatı Ferdi Yamar müvekkilinin tutuklandığını duyurdu.

Avukar Ferdi Yamar, Başkapan’ın  daha önce yargılandığı ve beraat aldığı paylaşımlarının dosya eklendiğini ifade ederek, “Bu ilgili dosyanın alelacele hazırlandığını göstermektedir. Nuri bey hakkında Cumhurbaşkanına hakaretle ilgili açılan başkaca davalarda vardır, bunların bir kaçından beraat etmiş, bir tane dosyası da hali hazırda devam etmektedir. Hakkında açılan bu dosyalarda gözaltına dahi alınmamış telefonla karakola çağırılmış ve ifade vermiştir ama bugün ise her zaman yapılan uygulamadan vazgeçilmiş konutunda gözaltına alınarak adliyeye mevcutlu olarak çıkarılmıştır, ardından haksız ve hukuki dayanaktan yoksun bir şekilde tutuklanmıştır.” diye konuştu.

AK Parti’nin ‘lebaleb’ kongrelerini de yargıya taşıyan Başkapan, İstanbul Küçükçekmece Başsavcılığı’nda 26 Mart tarihinde suç duyurusunda bulunmuştu.

‘EKREM İMAMOĞLU’NA BAĞIŞ YAPTIĞI İÇİN İŞTEN ATILMIŞTI’

İstanbul’daki yerel seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun kampanyasına 50 lira yatıran Başkapan’ın belediyeye bağlı Ağaç A.Ş.’deki görevine son verilmişti. Başkaban, seçimi Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının ardından görevine iade edilmişti. 3 Şubat 2020’de İstanbul’daki bir noterde Erdoğan’a “Cumhurbaşkanlığınızı tanımıyor ve kabul etmiyorum” diyerek ihtarname göndermek isteyen Başkapan noterdeki görevlilerin polise haber vermesi üzerine de gözaltına alınmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com