‘Cumhurbaşkanımız, Osmanlı tokadını Biden’ın suratına indirmiştir’

AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı Biden'ın 24 Nisan mesajında 1915 için 'soykırım' nitelemesi yapmasına ilişkin açıklamasını değerlendirdi: "Cumhurbaşkanımız aslanlar gibi okkalı bir cevabı vermiş, Osmanlı tokadını Biden’ın suratına indirmiştir."

KRONOS 29 Nisan 2021 GÜNDEM

AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu

AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, 27 Nisan’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı açıklamada, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. yılını hep beraber coşkuyla kutladık. Bunun akabinde, 24 Nisan’da maalesef her yıl ABD tarafından Demokles’in kılıcı gibi milletimizin ve devletimizin, geçmişimizin üzerinde sallandırılmaya çalışan bu şantaj artık ABD tarafından tüketildi. Bir iftira, yalanla ABD Başkanı Joe Biden atalarımızın milletimizin soykırım yaptığını iftira ile iddia etti” dedi. Akbaşoğlu şu ifadeleri kullandı:


 

‘ASLANLAR GİBİ OKKALI BİR CEVAP VERDİ’ 

“Bütünüyle bunu kendisine iade ediyoruz. Bunu reddediyoruz, bu açıklamayı kınıyoruz. Bu ancak ve ancak zırvalamaktır. Bu konuyla ilgili mutlaka ABD Başkanı’nın soykırımcı olarak görmek istediği kimse varsa tarihine baksın, Kızılderililere, siyahi vatandaşlara baksın.

Kendilerinin yüzüne, aynaya baksın, soykırımcıyı görsün. Bu konuyla ilgili sayın Cumhurbaşkanımız aslanlar gibi okkalı bir cevabı vermiş, bir Osmanlı tokadını Biden’ın suratına indirmiştir.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com