Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor: Kısıtlama saatlerine esneme gelebilir, kafeler açılabilir

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin yapacağı toplantıyla, kısıtlamalarda gidilecek esneme, kafe ve lokantaların durumu ile yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı kararlaştırılacak.

KRONOS 01 Şubat 2021 GÜNDEM

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantıda vaka sayılarına göre kısıtlamalarda esneme yapılıp yapılmayacağı, kafe ve lokantaların ne zaman ve nasıl açılacağı konuşulacak. 15 Şubat’ta açılması planlanan okullarda eğitimin yüz yüze mi yoksa uzaktan mı devam edeceği de toplantıda konuşulacak.

Başta 65 yaş üstü ve 20 yaş altına getirilen kısıtlamalar olmak üzere, hafta sonu yasaklarında enseme olup olmayacağı da kabinede belirlenecek.

RESTORAN VE KAFELER

Lokanta, restoran ve kafelerin vaka sayısına bağlı olarak kademeli, sınırlı kapasiteyle ve HES kodu sorgulamasıyla mart ayında açılabileceği belirtiliyor.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Kabinede 15 Şubat’ta bitecek ara tatilin ardından başlayacak ikinci yarıyılla ilgili de değerlendirmeler yapılacak. Bu çerçevede okullarda eğitime yüz yüze mi yoksa uzaktan mı devam edileceği konusunda Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri değerlendirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulların 15 Şubat’ta açılması için ilke kararı aldığı bilinirken, Bilim Kurulu yüz yüze eğitimin 15 Mart’ta başlaması için görüş bildirmişti.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com