DEM Parti: AKP, seçimlerin yenileceği Hilvan’da halkı tehdit ediyor

DEM Parti Milletvekili Meral Danış Beştaş, seçimlerin yenileneceği Urfa'nın Hilvan ilçesinde AKP'nin muhtar ve köylüleri tehdit ettiğini açıkladı.

KRONOS 20 Mayıs 2024 GÜNDEM

DEM Parti, seçimlerin yenileneceği Urfa’nın Hilvan ilçesinde parti binasında açıklama yaptı. DEM Parti Erzurum Milletvekili Meral Danış Beştaş, 31 Mart’ta seçim sandıklarının AKP’ililer tarafından yakılmasını hatırlatarak, yaşananları “çetevari bir saldırı” olarak tanımladı.

DEM Parti Milletvekili Meral Danış Beştaş, seçimlerin yenileneceği Urfa’nın Hilvan ilçesinde AKP’nin muhtar ve köylüleri tehdit ettiğini açıkladı. Beştaş, “Kara propagandaya karşı halkın belediyesini halk yönetecek diyoruz. Halkımız merak etmesin, bizim bu tehditlere karnımız tok. Kaymakamlık, AKP’nin seçim bürosu olarak kullanılıyor. Halk iradesi karşısında hizmet etmekle mükellef olanları uyarıyoruz. Attığınız her adımı görüyoruz ve peşinizdeyiz” dedi.

“AKP, TARİHE DARBECİLİĞİ UYGULAYAN İKTİDAR OLARAK GEÇECEK”

Kent sakinlerinin 31 Mart’ta iradesini DEM Parti’den yana kullandığını belirten Beştaş, iktidar partisini eleştirdi. Beştaş, “Karşımızda dürüst, hakkaniyetli ve halk iradesini baz alan bir parti yok. Vekillerden valiliğe, jandarmaya tüm kamu gücü Hilvan’da DEM Parti’ye karşı çalışıyor. Tüm kamu gücüyle halk iradesine karşı çalışma yürütüyorlar. Halka rağmen halk yönetilemez. AKP, tarihe darbeciliği uygulayan bir iktidar olarak geçecektir. Devasa borçlar bırakmışlar. Siyasi ahlaksızlıklarını sonuna kadar kullanmışlardır. Halkın belediyesini halk yönetecek. Halk kendinden yana olanı tercih edecek. Onlar ne yapıyor; muhtarlara ve köylülere gidip ‘eğer kazanmazsak suyunuzu ve elektriğini keseriz’ diye tehdit ediyorlar” diye konuştu.

“KAYMAKAMLIK AKP’NİN SEÇİM BÜROSU OLARAK KULLANILIYOR”

Beştaş, “Kara propagandaya karşı halkın belediyesini halk yönetecek diyoruz. Halkımız merak etmesin, bizim bu tehditlere karnımız tok. Kaymakamlık, AKP’nin seçim bürosu olarak kullanılıyor. Halk iradesi karşısında hizmet etmekle mükellef olanları uyarıyoruz. Attığınız her adımı görüyoruz ve peşinizdeyiz. 2 Haziran’da zulüm ve demokrasi arasında bir seçim olacak. 31 Mart’ta zulme rağmen kaybedenler, bir kez daha kaybedecek. Bu kaybedişi durduramayacaklar” diye konuştu.

“500 İŞÇİ ALIMI YAPTILAR”

Seçime sayılı gün kala İŞKUR üzerinden ilçede 500 işçi alımı yapıldığına dikkati çeken Beştaş, “İŞKUR da AKP’nin seçim aracı olarak kendini kullandırtıyor. Bu uygulamanın da nasıl bir skandal olduğunu görüyoruz. Hilvan halkına çağrımızdır; gelin oy farkını 2’ye, 5’e çıkaralım. Şu anki tablo çok güzel. Hilvan’da 7’den 70 e herkes iradesine sahip çıkıyor. Hilvan’da AKP’ye kaybettirmeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com