Demirtaş’tan Cumartesi Anneleri mesajı: Acılarınızı dindiremediğimiz için…

Selahattin Demirtaş, 1000. haftasına giren Cumartesi Anneleri'ne mesaj gönderdi: "Halen sizin acılarınızı dindiremediğimiz için mahcubuz. O meydanı size kapatan, sizi gazlayan, coplayan zihniyetten hesap soramadığımız için mahcubuz."

KRONOS 26 Mayıs 2024 GÜNDEM

Gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak için her hafta Galatasaray Meydanı’nda bir araya gelen Cumartesi Anneleri, 1000. hafta için bir kez daha Taksim’deydi.

Cezaevinde olan eski HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Cumartesi Anneleri’ne mesaj gönderdi.

Demirtaş, mesajında “Halen sizin acılarınızı dindiremediğimiz için mahcubuz. O meydanı size kapatan, sizi gazlayan, coplayan zihniyetten hesap soramadığımız için mahcubuz” dedi.

Cumartesi Anneleri’nin sosyal medya hesabından yayınlanan Demirtaş’ın mesajı şöyle:

“İçeride de olsak dışarıda da siyasetçiler olarak sizin karşınızda mahcubuz. Halen sizin acılarınızı dindiremediğimiz için mahcubuz. O meydanı size kapatan, sizi gazlayan, coplayan zihniyetten hesap soramadığımız için mahcubuz.

Ama bilin ki sizlerle birlikte her daim daha mutlu, daha dirençliyiz. Ant olsun ki bu topraklarda acı çeken tüm annelere; Kürt-Türk tüm insanlarımıza barışı, özgürlüğü armağan etmeden asla durmayacağız. Tıpkı sizin gibi ve size layık olmak için direneceğiz.

Bininci haftada Galatasaray Medyanı’nda fiziken aranızda olmasak da kalbimiz, ruhumuz sizinledir.

Özgür yarınlarda görüşeceğiz elbette.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com