Deniz Akkaya’nın 16 yaşındaki kızı devlet korumasına alındı

Annesi Deniz Akkaya'yı balkona kilitlediği öne sürülen 16 yaşındaki A.Ö. hakkında beklenmedik bir gelişme yaşandı. Genç kız, 18 yaşından küçük olduğu için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koruma altına alındı.

KRONOS 28 Mayıs 2024 YAŞAM

Fotoğraf: Arşiv

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın eski manken Deniz Akkaya’nın kızını koruma altına aldığı, gerekli psikolojik desteği vermeye başladığı öğrenildi.

Sözü edilen paylaşımdaki video görüntüsü…

Deniz Akkaya, dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Az önce 16 senedir resmen tek başıma baktığım kızımın benden ısrarla sakladığı telefonunu ele geçirdim. Benden habersiz yurt dışı planları ve fazlasını bulmam neticesinde telefona el koydum. Fiziken bana saldırması yetmediği gibi beni 1,5 saat balkona kilitledi. Komşuların ve güvenliğin ricaları karşılıksız kalınca 3 kez 112’yi aramam neticesinde kurtarıldım. Polislere de karşı çıkan sonrasında bir de hızını alamayıp bana itibar suikastı yapan bu ruh haline, ergenliğin arkasına saklanmasına izin vermeyeceğim. Biz nerede hata yaptık biliyor musunuz? Kontrolsüzce severek. Anne olmak bu değil ve olmamalı. Allah tüm annelere sabır versin” ifadelerini kullandı.

Akkaya’nın kızı hakkında yaptığı bu açıklamaların ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti.


Görevlendirilen ekibin gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapmasının ardından, 16 yaşındaki kız çocuğunun koruma altına alındığı ve gerekli psikolojik desteğin verilmeye başlandığı öğrenildi.

“YANLIŞ BİR BABA SEÇİMİ”
Söz konusu videoda kızının fiziken kendisine saldırdığını vurgulayan Akkaya, sözlerine “1997 senesinde başlayan kariyerin ve çok mutlu bir hayatın akabinde son derece yanlış bir baba seçimiyle hamile kaldım ve hayatım resmen kabusa döndü” ifadesine de yer vermişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com