Depoda yağ bulan validen BİM çalışanına tehdit: ‘Hayatınızı yaşanmaz yaparız’

AKP iktidarının ayçiçek yağlarındaki fahiş zamlardan marketleri sorumlu tutması sonrası denetime çıkan Sinop Valisi Karaömeroğlu, depoda duran yağları görünce BİM çalışanlarını “Hayatınızı yaşanmaz yaparız” diye tehdit etti.

KRONOS 09 Mart 2022 GÜNDEM

Sinop’ta marketlerdeki fiyat artışlarını stokçuluğa bağlayan iktidarın başlattığı denetimlere Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu da katıldı. Vali Karaömeroğlu, market deposunda ayçiçek yağı bulunca BİM sorumlusunu tehdit etti.

Birgün gazetesinin haberine göre; BİM’in mağaza sorumlusuyla Karaömeroğlu arasında şöyle bir diyalog gerçekleşti:

Karaömeroğlu: Yağ neden gelmiyor. Var da mı gelmiyor?

BİM Sorumlusu: Şu an stoklara erişemedikleri için gelmiyor. Bizim elimizde yok şu an.

Karaömeroğlu: Deponuza bir bakalım.

Depoda duran ayçiçek yağlarını gören Vali “Öğleden sonra gelin hemen işlem yapın. Hayatınızı yaşanmaz yaparız ona göre. Buna acımamız tavizimiz yok” ifadelerini kullandı.


 

‘GEREKLİ CEZAYI UYGULAYACAĞIZ’

Denetimler sonunda konuşan Vali Karaömeroğlu, “İlimizde bir sıkıntı gözükmüyor. Marketçilerimizi fahiş fiyat ve stokçuluk konusunda ciddi bir şekilde uyarıyoruz. Stokçuluk yapana, fahiş fiyat uygulayana bir müsamaha göstermeyeceğiz, gerekli cezayı uygulayacağız. Vatandaşımıza haksızlık eden hiç kimseye fırsat vermeyeceğiz. Özellikle zincir marketlerin depoları ilimizde olmadığı için, depoları yakın büyük şehirlerde olduğu için bakamıyoruz, sadece kendi dükkanlarının küçük depolarını kontrol edebiliyoruz. Burada önemli olan depolarda bu tür beklemeleri engellemek. Oralarda bekletip de fiyatın yükselmesine sebep olmamak. Biz mevcut ilimizdeki onların küçük depolarını denetledik” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com