Deprem uzmanı Ahmet Ercan uyardı: 215 bin kişi göçük altında olabilir

Deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, depremin dördüncü gününde yaptığı açıklamada "Göçen 7 bin yapı içinde kalan yaklaşık kişi sayısı 224 bin kişidir. Kurtulan 9 bin ise 215 bin dolayında kişi göçük altında olabilir" dedi.

KRONOS 09 Şubat 2023 GÜNDEM

Anadolu Ajansı'nın servis ettiği fotoğraflarda depremin getirdiği felaket gözler önüne serildi.

Deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, depremin dördüncü gününde yaptığı açıklamada 215 bin kişinin halen göçük altında olabileceğine dikkat çekti.

Ahmet Ercan, Twitter’dan, 7 bin yapının yıkıldığını ve bu yapıların içerisinde 224 bin kişi bulunduğunu söyledi. Ercan, “Göçen 7 bin yapı içinde kalan yaklaşık kişi sayısı, 224 bin kişidir. Kurtulan 9 bin ise 215 bin dolayında kişi göçük altında olabilir” dedi.

Ercan’ın paylaşımı şöyle:

“Depremin dördüncü günü olan 9 Şubat’tayız. Tüzel (resmi) açıklamalar: ölü sayısı 14 bin 351, 60 bin yaralı, 4 milyon yapının 7 bini yıkılmıştır. Göçen 7 bin yapı içinde kalan yaklaşık kişi sayısı, 224 bin kişidir. Kurtulan 9 bin ise 215 bin dolayında kişi göçük altında olabilir.

Gerçek ölü sayısı, 9. günden sonra başlayacak olan göçük kaldırma işlemiyle ortaya çıkacaktır. Durum çok acı. Ancak baş etmek zorundayız.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com