Depreme duyarsızlıkla suçlanan Starbucks’tan: Elbette oradaydık, olmaya da devam edeceğiz

Türkiye'de yaşanan deprem felaketinin ardından, ülkede birçok şubesi olan ünlü kahve zinciri Starbucks'ın bir taziye mesajı bile yayımlamaması sosyal medyada tepki çekmişti. Starbucks eleştirilere kayıtsız kalamadı ve eleştirilere yönelik bir açıklama geldi.

KRONOS 10 Şubat 2023 GÜNDEM

Türkiye’de çok sayıda şubesi olan Amerikalı kahve dükkânları zinciri Starbucks, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler sonrası suskunluğunun sosyal medyada tepki çekmesinin ardından yeni bir açıklamada bulundu. Açıklamada, “Elbette oradaydık, elbette ilk amacımız bunu duyurmak olmadı” ifadelerine yer verildi.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler Türkiye’yi yasa boğdu. Deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, birçok marka depremzedeler için seferber oldu. Starbucks’ın 3 gün boyunca hiçbir paylaşım yapmaması sosyal medyada dikkat çekti.

Tepkiler üzerine Starbucks’tan yeni bir açıklama geldi. Starbucks Türkiye’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklama şu şekilde:


 

“Elbette oradaydık, oradayız, olmaya da devam edeceğiz. Hepimizin ortak acısına bir nebze olsun ortak olabilmek için daha ilk günden itibaren deprem bölgesinde, toplanma alanlarında, diğer illerdeki yardım toplama merkezlerindeydik. Ebette ilk amacımız bunu duyurmak olmadı. Bu acıyı yüreklerinde hisseden herkes gibi biz de önceliğimizi organize olmaya, bir an önce bölgeye ulaşmaya, faydalım olmaya ayırdık. Bu yüzden sessiz kaldık ama durmadık. Elbette orada olmaya da devam edeceğiz.”

“BİNLERCE KİŞİLİK AİLEMİZLE BÖLGE HALKINA DESTEK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Sosyal medya hesaplarında “duyarsız kaldığı” iddialarıyla gündeme gelerek tepki çeken Starbucks’tan ilk açıklama önceki gün gelmişti. “Bölgede yer alan 54 mağazamızdaki 600 çalışanımız ve yakınlarından oluşan binlerce kişilik ailemize ve bölge halkına destek olmaya çalışıyoruz” denilen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verilmişti:

“Starbucks Türkiye olarak bu zor günlerde; depremin ilk anından itibaren deprem bölgesindeki yöneticilerimizle irtibat halindeyiz ve yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bölgede yer alan 54 mağazamızdaki 600 çalışanımız ve yakınlarından oluşan binlerce kişilik ailemize ve bölge halkına destek olmaya çalışıyoruz. Deprem bölgesinde güvenlik kontrolü tamamlanan ve operasyonel olarak uygun olan mağazalarımızın kapılarını açtık. Arama kurtarma alanlarında, yurt genelinde afet koordinasyon merkezlerinde yapılan gönüllü destek çalışmalarında ve bölgeye ulaşmaya çalışan arama kurtarma ekiplerine yol mağazalarımızda güvenlik kuralları çerçevesinde ikram sağlıyoruz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com