Depremzede Hatayspor’a TFF’den ‘haciz’ darbesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerde tesisleri zarar gördüğü için çalışmalarını Riva Tesisleri’nde sürdüren Hatayspor’a haciz gönderildi.

KRONOS 06 Mayıs 2024 SPOR

6 Şubat’ta yaşanan depremlerin ardından Riva’da konaklayan Hatayspor, depremin izlerini silmeye çalışırken bir de maddi kriziyle mücadele etmeye çalışıyor. İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Akdeniz ekibine haciz gönderdi. Kendilerinden 5 milyon TL istendiğini söyleyen Hatayspor Başkan Vekili Aydın Toksöz, “Biz depremzede misafir olarak gitmiştik oraya. Görüşmelerimiz devam ediyor. Bizim kuruşa ihtiyacımız olduğu bir dönemde bizden para istemesine anlam veremedik.” dedi.

Hatayspor, depremin ardından bir süre Riva’daki Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde konaklamıştı.

“GELİRİMİZ YOK ZATEN”
İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kullanım hakkı olarak kulübe 5 milyon liralık haciz gönderdi. Hatayspor Başkan Vekili Aydın Toksöz, il müdürlüğünün kendilerinden kullanım hakkı olarak 5 milyon TL istediğini söyleyerek, “Biz depremzede misafir olarak gitmiştik oraya. Görüşmelerimiz devam ediyor. Bizim kuruşa ihtiyacımız olduğu bir dönemde bizden para istemesine anlam veremedik.” dedi.


Toksöz, “Bizden tesisi, 10 Eylül 2023 tarihinde boşaltmamız istenmişti. Biz maçları kendi stadımızda oynayamadığımız için gelirimiz yok zaten.” diye konuştu.

Hatayspor Süper Lig’de ise 18. sırada ve kümede kalma mücadelesi veriyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com