Destici’nin ‘tasarruf’ yöntemi: Kasaptan almıyorum, hayvan kestirip, toplu et alıyorum

BBP lideri Mustafa Destici, yaptığı ‘tasarruf’u anlattı: “Ben kasaba gidip et almıyorum. Gidip kuzuyu kestiriyorum ya da toplu bir hayvanı oradan parçalayıp alıyorum. Şimdi buna dikkat ediyorum. Buna herkes dikkat edebilir.”

KRONOS 10 Ocak 2022 GÜNDEM

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin televizyon ekranından anlattığı tasarruf yöntemi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Tasarruf için toplu et alımı yaptığını açıklayan Destici, CHP ve İYİ Parti’ye oy verenlerin zengin olduklarını iddia ederek, kendi seçmeninin ekonomik krizi daha çok hissettiğini söyledi.


BBP lideri Mustafa Destici, TV100’de Pınar Işık Ardor’un programına konuk oldu. Türkiye’deki son dönemde artan fahiş zamlarla ilgili konuşan Destici, tasarrufa dikkat ettiğini belirterek, “Her mesele ekonomik… Ben kasaba gidip et almıyorum. Gidip kuzuyu kestiriyorum ya da toplu bir hayvanı oradan parçalayıp alıyorum. Şimdi buna dikkat ediyorum. Buna herkes dikkat edebilir. Herkes bu imkanı bulamayabilir, bu ayrı mesele…” şeklinde konuştu

‘CHP VE İYİ PARTİ’NİN SEÇMENİ DEĞİL, BENİM SEÇMENİM EKONOMİK KRİZİ HİSSEDİYOR’

Destici konuşmasının devamında zenginlerin CHP ve İYİ Parti’ye oy verdiğini iddia ederek şu ifadeleri kullandı: “Bu ülkede en zenginler CHP ve İYİ Parti’ye oy veriyor, yani en yüksek gelire sahip olanlar. Etiler, Nişantaşı, Beşiktaş’ta yüzde 80 alıyor CHP… İzmir’de Karşıyaka, Ankara’da Çankaya… Bütün zenginler, seküler hayat yaşayanlar CHP’ye oy veriyor ağırlıklı olarak ve şimdi İYİ Parti’ye oy veriyorlar. Bize oy verenler orta sınıf ve altı. Onun için benim seçmenim bunu (ekonomik kriz) hissediyor. Buna en vakıf olan siyasetçilerden biriyim. Çünkü hayatın içinden geliyorum.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com