Dev final İstanbul’dan alınabilir

Salgın sebebiyle ertelenen Avrupa kupalarının kaderi belli oluyor. UEFA, yarın bir toplantı gerçekleştirerek kararları açıklayacak. 2020 Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul yerine Lizbon'da, UEFA Avrupa Ligi finalinin de Gdansk yerine Köln’de oynanması gündemde.

KRONOS 16 Haziran 2020 SPOR

UEFA, yarın kritik bir toplantı gerçekleştirerek salgın sebebiyle ertelenen Avrupa kupalarının durumunu değerlendirecek ve kararları açıklayacak.

Sky Sports Italia’nın haberine göre, son 16 turu aşamasında ertelenen 2020 Şampiyonlar Ligi’nde son sekize kalan takımların maçları Portekiz’de düzenlenecek. Normal şartlarda İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak olan final, Lizbon’da Benfica’nın Işık Stadyumu’nda oynanacak.

Atletico Madrid, Paris Saint Germain, Leipzig ve Atalanta, son 16 turunda adlarını çeyrek finale yazdıran takımlar olmuşlardı. Diğer 4 takım ise ertelenen rövanş maçlarının ardından belli olacak.

Ertelenen maçların oynanmasının ardından çeyrek ve yarı final maçları, ‘sekizli final’ adı altında mini bir turnuvada tek maç sistemiyle oynanacak. Karşılaşmalar Işık Stadyumu ve José Alvalade Stadyumu’nda oynanacak. Bu maçlar için şu şekilde bir takvim belirlendiği ifade edildi:

12-13-14-15 Ağustos: Çeyrek final
18-19 Ağustos: Yarı final
23 Ağustos: Final

 

UEFA AVRUPA LİGİ MAÇLARI ALMANYA’DA

Son 16 turunda ertelenen UEFA Avrupa Ligi’nin ise aynı fortmatta Almanya’da organize edileceği belirtildi. Normal şartlarda 27 Mayıs’ta Polonya’nın Gdansk kentinde oynanması gereken finalin Almanya’nın Köln kentinde oynanacağı ifade edildi.

UEFA Avrupa Ligi’ndeki sekizli final turnuvasının Almanya’da dört ayrı şehirde oynanacağı ifade edilirken finalin ise 21 Ağustos Cuma günü oynanacağı bildirildi.

Avrupa kupalarıyla ilgili kesin kararı yarın UEFA açıklayacak.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com