DEVA Partisi ilk İl Başkanı’nı görevlendirdi, hedef her ilde 300 üye

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) teşkilatlanma çalışmaları kapsamında ilk İl Başkanı'nı Konya'dan atadı.

YAVUZ GENÇ 23 Haziran 2020 GÜNDEM

ANKARA – DEVA Partisi’nde teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Konya İl Başkanı olarak Seyit Karaca görevlendirildi.

Görevlendirmeye ilgili DEVA Partisi Seçim İşleri Başkanı İdris Şahin, “DEVA Partisinin ilk il başkanı Dr.Seyit Karaca. Konya ilimize ve partimize hayırlı olsun…” paylaşımında bulundu.

18 KOMİSYON ÇALIŞIYOR

18 bölge komisyonu parti il ve ilçe teşkilatlarında görev almak isteyenlerle ilgili değerlendirme çalışmaları yapıyor. Seyit Karaca, DEVA Partisi Konya İl Başkanı olarak DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’dan kurucu il başkanlığı için yetki belgesini aldı.

Dr. Seyit Karaca başkanlığında çalışacak Konya İl Kurucu Heyeti Tuğba Tuncer Atar, Sefa Çoşkun ve Hasan Hüseyin Topçu’dan oluşacak.

Konya İl Başkanı olarak seçilen Dr. Seyit Karaca’ya görevinde başarılar dilediğini söyleyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Seyit Karaca’ya ve kurucu heyete görevlerinde başarılar diledi. Parti il ve ilçe yönetimlerinde de yarı yarıya ilk defa siyaset yapacak kişilere yer vereceklerini; bunun da ağırlıklı gençlerden ve kadınlardan oluşmasını arzu ettiklerini belirtti.

HER İLDE EN AZ 300 ÜYE

Genel Merkez binası büyük oranda tamamlanan ve tabelası asılan DEVA Partisi’nin önümüzdeki günlerde açılışı gerçekleştirerek il ve ilçe teşkilatlanmalarını hızlandırması bekleniyor. Parti’nin Eylül sonuna kadar tüm illerde teşkilatlanması hedefleniyor.

DEVA Partisi’nin il başkanı seçiminde komisyonla belirlenen son üç kişiden (başkan seçilen dahil) 100’er üye sözü almak istediği öğrenildi. Parti bu yolla hem her ilde en az 300 üyeye ulaşmayı hem de illerde üye sayısına göre kişilerin belli bir güce ulaşmasının önüne geçmeyi hedefliyor.

DR. SEYİT KARACA KİMDİR?

DEVA Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, 1965 yılında Konya’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Konya’da tamamladı. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İyi derece İngilizce ve Arapça bilmektedir.

1990-1992 yılları arasında Batman’da mecburi hizmetini tamamladı. Konya’ya döndükten sonra 16 yıllık memuriyet hayatı ile eş zamanlı olarak özel sektörde, farklı kurumlarda kurucu ortaklık ve yöneticilik görevlerinde bulundu.

Konya Tabip Odası Üyeliği, Sağlık Vakfı Konya Şube Üyeliği olmak üzere çok farklı sivil toplum örgütlerinde aktif olarak yer aldı. Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Meclis Başkanlığı yaptı. Hâlen TOBB Türkiye Sağlık Hizmetleri Meclis Başkanlığı ve ikinci dönem Konya Tabip Odası Başkanlığı ve TÜSEB Bilim Kurulu Üyeliği devam etmektedir.

Evli ve dört çocuk babasıdır.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com