DEVA Partisi ‘Makvim’ gazetesini hazırladı: Bu haberi okumadan Ay’a gitmeyin

DEVA Partisi, geçtiğimiz günlerde hazırladığı ‘alışveriş rehberi’ ile adeta yoksullarla dalga geçen Takvim gazetesini tiye aldı. Partinin paylaştığı fotoğrafta gazetenin ismi Erdoğan’ın “lezbiyen mezbiyen” açıklamasına göndermeyle “Makvim” yapıldı, manşet ise “Bu haberi okumadan Ay’a gitmeyin” olarak atıldı.

KRONOS 10 Şubat 2021 GÜNDEM

DEVA Partisi, yoksul vatandaşa markette nasıl alışveriş yapacağını anlatan Takvim gazetesine ilginç bir göndermede bulundu. Gazetenin adını “Makvim” yapan DEVA Partisi, manşetini de “Bu haberi okumadan Ay’a gitmeyin” yaptı. Haberde ise “Her ay Pazar filesi daha pahalıya doluyor” gibi haberler yer aldı.

Partinin hazırladığı gazetenin ismi, Boğaziçi Üniversitesi protestolarına ilişkin LGBT bireyleri hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘lezbiyen mezbiyen’ açıklamasına göndermede bulunularak “Makvim” ismi verildi.

Takvim’in “BU haberi okumadan alışverişe gitmeyin” başlığınıza nazire yapılarak, “Bu haberi okumadan Ay’a gitmeyin” denildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ay’a gideceğiz” açıklamasına da gönderme yapıldı.

Başlığın altında ise Takvim gazetesinin alışveriş rehberindeki gibi kutucuklara yer verilerek, “Her ay binlerce kepenk kapanıyor”, “Her ay faturalar katlanarak artıyor”, “Her ay ucuz ekmek kuyrukları daha da uzuyor”, “Her ay on binlerce kişi işsiz kalıyor”, “Her ay daha fazla genç ülkeden gitmek istiyor”, “Her ay Pazar filesi daha pahalıya doluyor” şeklindeki “haberlere” yer verildi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com