DEVA’dan Şenyaşar ailesine ziyaret: ‘Bu sese kulak vermek için buradayız’

Adalet nöbetinin 162'inci günündeki Şenyaşar ailesini ziyaret eden DEVA Partisi yöneticileri "Hangi kelimeleri kullansak eksik kalır. Annenin çocukları ve eşi insanlığa sığmayacak bir şekilde öldürüldü. Her gün burada nöbetteler ve bu feryatları hiçbir şekilde duyulmuyor" diyerek aileye destek verdi.

KRONOS 17 Ağustos 2021 GÜNDEM

Urfa’nın Suruç ilçesinde, 24 Haziran seçimleri öncesi AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi Hacı Esvet Şenyaşar ile çocukları Adil ve Celal Şenyaşar’ı yitiren Şenyaşar ailesinin ‘adalet’ mücadelesi 162 gündür devam ediyor.

Şenyaşar ailesine Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) yöneticileri destek ziyaretinde bulundu. Heyette partinin Genel Merkez Kurucu Üyesi Deniz Karakulukçu, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Baran Deniz Bağatur ile Diyarbakır ve Urfa il başkanları ve yöneticileri aralarında yer aldı.


 

‘BU FERYADA BÜTÜN KULAKLAR SAĞIR’ 

Heyet adına konuşan DEVA Partisi Urfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, şunları söyledi: “Hangi kelimeleri kulansak eksik kalır. Annenin çocukları ve eşi insanlığa sığmayacak bir şekilde öldürüldü. Üzerinden uzun bir süre geçti ama adalet arayışları devam ediyor. Her gün burada nöbetteler ve bu feryatları hiçbir şekilde duyulmuyor. Bütün kulaklar sağır bu feryada. Bu feryadın artık duyulması lazım. Bu talebin duyulması lazım. Yargı mekanizması hep talimat ile hareket ettiği için güçlüleri koruyor. Mağdurlar hem ölüyorlar hem tutuklanıyorlar. Vicdanı olan herkesin bu çığlığı duyması lazım. Biz de bu sese kulak vermek için buradayız, bu sesin duyulması lazım.”

Sonrasında bir süre aile ile birlikte nöbet tutan heyet, daha sonra adliye önünden ayrıldı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com