Devlet Bahçeli, Olcay Kılavuz’u görevden aldı: Sinan Ateş vakasında kilit isimdi

Sinan Ateş cinayetinde adı geçen Olcay Kılavuz, Devlet Bahçeli tarafından TBMM Grup Danışmanlığı görevinden alındı. Kılavuz, söz konusu ithamlarla ilgili olarak, "Zerre dahlim olsa kafama sıkarım" demişti.

KRONOS 28 Mayıs 2024 GÜNDEM

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli önceki gün yaptığı açıklamada Sinan Ateş cinayetini haberleştiren kurum ve kuruluşları hedef aldı. Bahçeli konuşmasında Sinan Ateş’in adını dahi geçirmedi. MHP’den Kılavuz’a ilişkin hamle geldi.

MHP’nin Meclis’teki Grup Danışmanlığını yapan MHP eski Milletvekili Olcay Kılavuz’un görevine son verildi.

Kılavuz yakın zamanda HalkTV’den Seyhan Avşar’a eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin konuşmuş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“NAMUSUM VE ŞEREFİM…”
“Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar. Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim. Namusum ve şerefimle ülkü ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra ülkü ocakları genel başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne de içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça.”


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmüştü.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com