‘Dezenformasyonla mücadele’ birimi kuruldu: Başına A Haber ve Sabah’tan İdris Kardaş getirildi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, başkanlık bünyesinde 'Dezenformasyonla Mücadele Merkezi' oluşturulduğunu duyurdu. Birimin başına, Pelikan gurubu üyesi olarak bilinen İdris Kardaş atandı.

KRONOS 05 Ağustos 2022 GÜNDEM

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, başkanlık bünyesinde ‘Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’ oluşturulduğunu duyurdu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, “Ülkemize karşı yürütülen sistematik dezenformasyon kampanyalarına karşı İletişim Başkanlığımız bünyesinde müstakil bir birim oluşturduk. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi. Merkezimizin koordinatörü olarak atanan İdris Kardaş’ı tebrik eder, kendisine başarılar dilerim” dedi.

KARDAŞ: BÜYÜK ŞEREF 

Altun’un mesajını alıntılayan İdris Kardaş da, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hakikat mücadelesi içerisinde yer almak büyük şeref. Kıymetli Hocam Fahrettin Altun başkanlığında Türkiye’ye karşı içeriden ve dışarıdan yapılan her türlü algı operasyonlarına, yalan ve dezenformasyona karşı mücadele edeceğiz. #YaşasınHakikat” ifadelerini kullandı.


 

İDRİS KARDAŞ KİMDİR?

İdris Kardaş, 2002-2008 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’de eğitim gördü. Kardaş, 2011 yılında döndüğü Bilgi Üniversitesi’nde 5 yıl koordinatörlük yaptıktan sonra 2016 senesinde görevden alındı.

2016 yılında Sabah Gazetesine yaptığı röportajda üniversitenin siyasi görüşlerine ters düşüncede olduğu için kovulduğu açıkladı.

Bilgi Üniversitesinden ayrıldıktan 1 sene sonra İstinye Üniversitesi’nde akademisyen olarak göreve başladı.

Katıldığı televizyon programlarında “araştırmacı-yazar” ifadesiyle takdim edilen İdris Kardaş, İstinye Üniversitesi bünyesindeki Ekonomi ve Politika Araştırmaları Merkezi (EPAM) koordinatörü olarak görev yapıyor. Kardaş geçmişte Sabah, A Haber ve Aktüel gibi yayınlarda yazılar kaleme aldı.

Kardaş, aynı zamanda Pelikancılar olarak bilinen Erdoğan’a yakın grubun üyesi olarak biliniyor. Kardaş bir dönem, Pelikancıların kuruluşu olan Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi’nde Genel Koordinatör olarak da görev yürütmüştü.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com