‘Dibi görünmeyen kuyulardan su içmemiz mümkün değildir’

KRONOS 23 Kasım 2019 GÜNDEM

HDP geçtiğimiz günlerde “erken seçim” çağrısı yapmıştı. MHP Genel Başkanı Bahçeli de çağrıya ilişkin, “Görüşümüz nettir. Milletvekili Genel Seçimleri zamanında, yani 2023 yılının Haziran ayında yapılmalıdır. Bundan tavizimiz düşünülemeyecektir. Cumhurbaşkanı üzerinden alevlendirilmek istenen tartışmalar CHP’deki hesaplaşmanın, Kılıçdaroğlu’na alternatif oluşturma çabasının deşifre ve delaletidir” diye konuştu.

‘CHP’YE YÖNELİK BİR OPERASYONDUR’ 

Bahçeli, bir CHP’linin genel başkanlık için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüştüğü iddiasını gündeme taşıyan Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan ve parlamenter sisteme geçilmesi şartıyla AKP ile koalisyon yapabileceklerini söyleyen Lütfü Türkkan’ı da eleştirdi. Bahçeli, “Rahmi Turan ile İP’li Lütfü Türkkan planlı bir projenin ara elemanlarıdır. CHP’ye yönelik kendi iç bünyesinden tetiklenen ve dış destekle tırmandırılan bir operasyon anlaşılan devreye alınmıştır” diye konuştu. Bahçeli, şöyle devam etti:

‘DİBİ GÖRÜNMEYEN KUYULARDAN SU İÇMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR’ 

“Milletvekili Genel Seçimleri zamanında, yani 2023 yılının Haziran ayında yapılmalıdır. Bundan tavizimiz düşünülemeyecektir. Görünen odur ki, AK Parti’ye hakim olan görüş de, memnuniyetle ifade ediyorum ki, bu şekildedir. Hiç kimse havanda su dövmesin, boşa sallayıp dolu tutmanın peşine düşmesin. CHP-HDP-İP-SP Türkiye’yi risk ve belirsizliğe çekmek için el ovuşturuyor. Bir seçim havası oluşturmaya çalışıyorlar. Bu yanlıştır, mahsurludur, sakat bir tavırdır. Dibi görünmeyen kuyulardan su içmemiz mümkün değildir.”

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com