Dilan Polat dilekçe verdi: Cezaevine dönmek istiyorum

Cezaevinde kendisine zarar verdiği için yeniden hastaneye sevk edileceğini öğrenen Dilan Polat, anne ve anneannesini öldürüp parçalara ayıran cani katil Rabia Çataklı ile birlikte kalmamak için cezaevi yönetimine orada kalmak için dilekçe verdi.

KRONOS 29 Mayıs 2024 GÜNDEM

Önceki sene Kasım ayında tutuklanan Dilan Polat, psikolojik sorunları nedeniyle Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilmişti. Polat’ın, anne ve anneannesini katleden Rabia Çataklı ile aynı koğuşta kaldığı ortaya çıkınca yaşadığı korku nedeniyle uyuyamadığı ve hastanede kalmak istemediği öğrenildi.

ANNESİNİ VE ANNEANNESİNİ ÖLDÜREN RABİA ÇATAKLI İLE AYNI KOĞUŞTA
Gazeteci Emrullah Erdinç’in YouTube kanalında aktardığı bilgilere göre, Dilan Polat hastaneye sevk edildiğinde, daha önce anne ve anneannesini vahşice katleden Rabia Çataklı ile aynı koğuşta kaldı. Bu durum Polat’ı derinden etkileyerek uyuyamamasına neden oldu. Hatta Polat, o dönemde popüler olan kalpli pijama takımını Çataklı’ya hediye etti.

CEZAEVİ YÖNETİMİNE DİLEKÇE VERDİ
Polat, hastanede kalmak istemediği için cezaevi yönetimine dilekçe vererek, “Ben burada kalacağıma kardeşim Sıla ile kalmak istiyorum” dedi ve tekrar cezaevine sevk edildi. Yeniden hastaneye sevk edilme ihtimali gündeme geldiğinde ise Polat, sağlık durumunun verilen ilaçlar sayesinde iyi olduğunu belirterek hastaneye dönmek istemediğini dile getirdi.


RABİA ÇATAKLI’NIN KAN DONDURAN SUÇU
31 yaşındaki Rabia Çataklı, Zonguldak’ın Devrek ilçesinde, 56 yaşındaki annesini 110 yerinden bıçaklayıp, 77 yaşındaki anneannesini baltayla 6 yerinden parçalayıp sokağa atmıştı. Çataklı, gözaltına alındığında hastanede serçe parmağını koparıp yutmuştu.

İfadesinde, “Bunu neden yaptığımı bilmiyorum. Ölecek gibi hissettim. Mehdi olduğumu hissettim. Onların birer şeytan olduğu ve öldürmem gerektiği söylendi. Ben de öyle yaptım. İkisini de çok severdim” demişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com