Dilan Polat, Erdoğan’a mektup yazdı: Vergi suçundan kimse tutuklu degilken…

Kara para aklama suçlamasıyla tutuklanan sosyal medya fenomeni Dilan Polat, Erdoğan'a mektup yazdığını açıkladı: "Sadece vergi suçundan kimse tutuklu değilken, neden burada olduğumu bir türlü kendime izah edemiyorum."

KRONOS 11 Mart 2024 GÜNDEM

Kara para aklama suçlamasıyla eşi Engin Polat ile birlikte tutuklanan Dilan Polat, Oda TV’den Pınar Saraçoğlu’na açıklamalarda bulundu. Çocuklarıyla iletişimlerinin çok az olduğunu dile getiren Polat, “Bu konuda çok üzülüyorum. Acı çekiyorum… Devletimizin ve yardımının çocuklar konusunda olabildiğince çağdaş davranması, aile ve çocukların korunmasına ilişkin anayasal ilkelere dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. Tahliyeden önce bu kadar uzun gizlilik kararı olmaması gerekiyordu. En doğal hakkımdı suçlandığım konuların ve delillerin neler olduğunun bana bildirilmesi ve en kısa sürede iddianameye dönüşmesini bekledim” dedi.

‘KARAR VERECEĞİM’

Dilan Polat, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a mektup yazdığını da sözlerine ekledi:

“Cumhurbaşkanı ve Adalet Bakanı’na kendi el yazımla bir mektup yazdım. Avukatımla görüştükten sonra gönderip göndermeyeceğimi veya kamuoyu ile paylaşıp paylaşamayacağıma karar vereceğim. Mektupta anlattığım iddianamenin bir an evvel hazırlanması ve suçumuzun ne olduğunun ortaya konmasıdır.”


‘VERGİ SUÇUNDAN KİMSE TUTUKLU DEĞİLKEN…’

“Takipçilerimin de bizim için iddia edilen suçları işlemediğimizi, burada neden olduğumu anlamadığımı bilmelerini istiyorum. Sadece vergi suçundan kimse tutuklu değilken, neden burada olduğumu bir türlü kendime izah edemiyorum.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com