5 yıl önce diploma töreninde tutuklanmıştı: Matematik öğretmeni yine tutuklandı

Bitirdiği üniversitenin diploma töreninin olduğu gün tutuklanan eski matematik öğretmeni Sevilay Albayrak Yenişehirlioğlu tutuklandı. Cezası Yargıtay tarafından onanan Albayrak'ın 3 yaşında bir kızı bulunuyor.

SEVİNÇ ÖZARSLAN 05 Ekim 2023 KRONOS ÖZEL

Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında verilen 7 yıl 6 ay hapis cezası onanan matematik öğretmeni Sevilay Albayrak, 3 yaşındaki kızı Rüveyda ile birlikte Edirne’de tutuklandı.

Yunanistan’a geçmeye çalıştığı iddiasıyla gözaltına alındığı belirtilen Albayrak’ın eşi Refik Albayrak’ın da bir yıldır Manisa T Tipi Cezaevinde tutuklu olduğu öğrenildi.

Kronos’un edindiği bilgilere göre son 5 yılda 3 kez gözaltına alınan Sevilay Albayrak 1,5 yıl hapis yattı.

Mayıs 2017’de Manisa Celal Bayar Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olan Sevilay Albayrak, diploma töreninin olduğu gün Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında tutuklanmıştı.

Albayrak, AİHM Yalçınkaya kararına göre suç olmayan ByLock kullandığı ve arkadaşlarını dini sohbete çağırdığı için 7 yıl 6 ay hapis cezası verildikten sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmişti.

Serbest bırakıldıktan sonra ücretli matematik öğretmenliği yapan Albayrak, 10 Ekim 2022’de eşi ve babasıyla birlikte, kızı daha 2 yaşındayken Manisa’da ikinci kez gözaltına alınmıştı.

Sevilay Albayrak, 10 Ekim 2022’de eşi ve babasıyla birlikte kızı daha 2 yaşındayken Manisa’da da gözaltına alındı.

Cezası Yargıtay tarafından 4 ay önce onanan Albayrak 3. kez dün gözaltına alınıp bugün hapse gönderildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com