Diplomalarına kadar her şey sahte: ABD’deki ‘Türk doktor’ cinayet suçlamasıyla hapiste

Enochian BioSciences'ın ortağı olan, kendisini doktor olarak tanıtan ve ortağını kiralık katile öldürttüğü gerekçesiyle tutuklanan Serhat Gümrükçü'nün dolandırıcı ve sihirbaz olduğu ortaya çıktı.

KRONOS 28 Haziran 2022 DÜNYA

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) koronavirüs, kanser, HIV ve Hepatit B gibi hastalıkların tedavisine yönelik çalışmalar yürüttüğünü iddia ederek ismini tüm dünyaya duyuran ve hakkında başarı hikâyeleri yazılan Serhat Gümrükçü, dolandırıcı çıktı. Gümrükçü’nün diplomalarını bile internet üzerinden satın aldığı öne sürüldü. İddiaya göre Gümrükçü, internetten 15 dolar karşılığında yurt dışında bir çok üniversiteden genetik uzmanlığı, immünoloji ve onkoloji alanında diplomalar edindi. Uluslararası haber ajanslarında gündem olan Serhat Gümrükçü, şu sıralar ABD’de bir hapishanede yatıyor.

The Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü 48 saat içinde yok eden bir ilaç keşfettiğini ileri süren ve söylediği yalanlarla kısa sürede NASDAQ’da 600 milyon dolarlık işlem hacmine sahip Enochian BioSciences’in patronluk koltuğuna oturan Gümrükçü, aynı zamanda Türkiye’de dolandırıcılık suçlamasıyla aranıyordu. Türkiye’de hakkında çıkan arama kararı ve yurt dışı yasaklarının ardından ABD’ye kaçmayı başaran Gümrükçü, dolandırıcılığa bu ülkede de devam etti.

KENDİ MEDİKAL ŞİRKETİNDE DSÖ’NÜN PROFESÖRLERİNİ ÇALIŞIYOR GÖSTERDİ

İzmir Bornova doğumlu 39 yaşındaki Serhat Gümrükçü, ABD’de sahibi olduğu Seraph Medical isimli şirketinde ise Dünya Sağlık Örgütü’nde görev almış ünlü profesörlerin fotoğraflarını photoshop yöntemi ile keserek şirketinde çalışıyor gibi gösterdiği ortaya çıktı.

Sahte doktor Gümrükçü, Seraph Medical isimli bir tıp laboratuvarı kurdu, ünlü profesörleri orada çalışıyor gibi gösterdi. Daha sonra Enochian BioSciences şirketinin yüzde 32’lik hissesini satın alarak en büyük ortak konumuna geçti.

DOLANDIRICILIK SUÇUNDAN 1 MİLYON DOLAR KEFALETLE SERBEST KALDI

ABD’de yaptığı dolandırıcılıkların ardından Serhat Gümrükçü, Şubat 2017’de Kaliforniya’da dolandırıcılık, kimlik hırsızlığı ve çek sahtekarlığı olmak üzere toplam 14 suçtan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mahkemeye çıkan Gümrükçü tutuklandıktan 2 ay sonra 1 milyon dolar kefalet karşılığı serbest bırakıldı.

ÇIKAR KIÇMAZ CİNAYETE KARIŞTI

Kefaletinin ödenmesinin ardından dışarı çıkan Serhat Gümrükçü, 2017 yılında akaryakıt işi yapan Gregory Davis’e kendisini prens olarak tanıttı ve Davis’in sahibi olduğu şirket ile petrol ticareti yapmayı teklif etti. Davis’e karşılıksız çek vererek ortak olan sahtekar doktor, gerçeğin ortaya çıkmasının ardından Davis’i öldürttü. Gümrükçü’nün davasının başlamasına 19 gün kala, 7 Ocak 2018’de ortağı Davis ölü olarak bulundu.

ABD’de Davis’in ölümü 4 sene boyunca FBI tarafınndan incelenirken, kiralık katil tutarak cinayet işlettiği iddiasıyla Serhat Gümrükçü’yü ve kendisi gibi daha önce sihirbazlık yapan arkadaşı Berk Eratay’ı geçen ay tutukladı.

SAHTEKAR DOKTOR, GERÇEK BİR SİHİRBAZ

İzmir’de dünyaya gelen Serhat Gümrükçü, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmasına rağmen okulu yarıda bırakarak kariyerine sihirbaz olarak sürdürdü. Mistik şifa, kaşık bükme, ateş üzerinde yürüme, kuantum gibi konulara merak salan Gümrükçü, kendisine “Dr. Numara” ismini takıp, sahnede ve tv kanallarında sihirbazlık performansları sergiledi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com