Diyanet’ten öğrencilere ‘umre ödülü’

Diyanet, 'Mevlid-i Nebi Haftası' etkinlikleri çerçevesinde, din içerikli bilgi yarışmasını kazanan öğrencilere umre ziyareti vaat etti. Müftüler de okullara giderek öğrencilere başarı diledi.

KRONOS 11 Mart 2024 GÜNDEM

Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) programı kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı, lise ve üniversite öğrencilerine yönelik “Gençlik Bilgi Yarışması” düzenledi. “Mevlid-i Nebi Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Türkiye genelinde düzenlenen yarışma kapsamında önceki gün birçok öğrenci sınava girdi.

İLK 44 ÖĞRENCİYE

Öğrenciler lise kategorisinde Diyanet İşleri Başkanlığı Yayımlarından “Dinim İslam Temel Bilgiler ve Mukaddes Miras Kudüs”, üniversite kategorisinde ise “İslam İlmihali ve Mukaddes Miras Kudüs” isimli kitaplardan sorumlu tutuldu. Yarışma sonucunda her ilden birincilik elde edenler ve Türkiye genelinde dereceye giren ilk 44 öğrenci umre ziyaretiyle ödüllendirilecek.


MÜFTÜLER ÖĞRENCİLERE BAŞARI DİLEDİ

Sınavın düzenlendiği şehirlerde müftüler okullara giderek öğrencilere başarı dileklerinde bulundu. Bayburt Üniversitesi ve Bayburt Ortaokulu’na giden il müftüsü Abdurrahman Şahin, sınava giren öğrencilere katıldıktan için teşekkür etti.

Kars Kafkas Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde düzenlenen oturumda ise Kars İl Müftüsü Hamza Bayram, sınav öncesinde öğrencilerle bir araya geldi. Bir diğer sınavın yapıldığı Mersin’de de Akdeniz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilerle sohbet eden il müftüsü Aydın Yığman gençlere başarılar diledi.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com