Diyarbakır Barosu’na ‘Ermeni Soykırımı’ soruşturması

Diyarbakır Barosu yönetimi hakkında, Ermeni Soykırımı'nın yıldönümü olan 24 Nisan'da yayımlandıkları bildiri nedeniyle soruşturma başlatıldı. Baro Başkanı Eren, "Değerlerimize yakışır şekilde söylediğimiz sözleri savunmaya devam edeceğiz" dedi.

KRONOS 27 Nisan 2021 GÜNDEM

Diyarbakır Barosu yönetimi hakkında soruşturma başlatıldı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Büyük felaketin acısını paylaşıyoruz’ başlığıyla yayımladıkları bildiriyle ilgili Baro Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama” suçlaması yöneltildi.

‘SÖZLERİMİZİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ’  

Diyarbakır Barosu Başkanı Nahit Eren de soruşturma başlatılmasının ardından bildiriye sahip çıktı. Eren Twitter’dan şunları söyledi: “Diyarbakır Barosu, herkesin ifade hürriyetini sonuna kadar savunurken baskılar ve soruşturmalar sebebiyle kendi ifade özgürlüğünü sınırlamayacaktır. Değerlerimize yakışır şekilde söylediğimiz sözleri yine aynı tarihsel değerlere yakışır şekilde savunmaya devam edeceğiz.”


 

24 NİSAN 1915 VE ERMENİ TEHCİRİ 

Diyarbakır Barosu’nun açıklamasında “24 Nisan 1915’te başlayan ‘Ermeni Tehciri’ toplumsal tarihimizin en acı felaketlerinden birinin başlangıcı oldu” ifadeleri kullanılmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com