Diyarbakır’da Amedspor izdihamı: 16 kişi bayıldı

TFF 2’nci Lig’de yarın Menemenspor’u ağırlayacak Amedspor maç biletlerini satışa çıkardı. İzdihamın yaşandığı stadyumda 16 kişi baygınlık geçirdi.

KRONOS 03 Mayıs 2024 SPOR

Amed Sportif Faaliyetler’in yarın sahasında çıkacağı şampiyonluk maçı için bilet kuyruğunda izdiham yaşandı. 16 kişi baygınlık geçirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı Grubun lideri Amed Sportif Faaliyetler, Diyarbakır Stadyumu’nda yarın saat 15.00’ta Menemenspor ile karşı karşıya gelecek.

Bilet satışının yapıldığı Kayapınar ilçesindeki Diyarbakır Stadyumu’nda çok sayıda kişinin toplanması izdihama neden oldu. 16 kişi baygınlık geçirdi, olay yerine polis ekipleri ve sağlık görevlileri sevk edildi.

İzdiham nedeniyle bilet satışları durduruldu, polis ekipleri stadyum çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.


ELALDI: İÇİMİZE SIZAN PROVOKATÖRLER
Diyarbakır Stadyumu’nda bilet satış yeri açmalarının sebebinin geçen haftaki maçta yaşanan sahte biletlerin önüne geçmek olduğunu ifade eden Amedspor Başkanı Aziz Elaldı şu ifadeleri kullandı:

“Herkes düzenli bir sıraya girse düzenli ve uygar bir şekilde sıralamadan sonra burada bulunan tüm taraftarlarımız biletini alabilecek. Ama bu şekilde izdiham yaparak, bizim üzerimizden provokasyonlar oynanıyor. Bakın yarın önemli bir maçımız var. Bu içimize sızan provokatörler, bu kulübün kötülüğünü isteyen, bu kulübün geleneğine, ahlakına uymayan şekilde davranan insanları uyarın! Bu bir provokasyondur ve bunu bizim kulübümüzün üzerinden oynanan oyunlardır. Lütfen aklı selim bir şekilde bu oyunlara gelmeyelim. Düzgün bir sıra yapalım çok kısa bir süre içerisinde 8 tane olan bilet satış noktasını 15-16’lara çıkaracağız. Ancak düzenli bir sıra olması lazım. Bilet kuyruğunda hakarette bulunan insanlar bizden değildir. Bunu herkes bilsin ki onlar bizim taraftarımız olamaz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com