Dizi değil, gerçek!

Netflix'te seyredilme rekorları kıran "Squid Game" dizisi ile aynı ismi taşıyan kripto para birkaç dakikada sıfırlanmış ve 40 binden fazla kişi mağdur olmuştu.

KRONOS 04 Kasım 2021 EKONOMİ

Netflix’in ünlü dizisi Squid Game’den ilham alarak “Squid Game” isimli kripto parayı piyasaya sürenler 100 binlerce doları hesaplarına geçirdikten sonra kayıplara karıştı. Kripto para borsası Binance  dolandırıcıların izini sürdüğünü belirtti.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, “Token kazanmak için oyna” diye tanıtılan Squid Game token vurgununu araştırdığını söyledi. Binance’in dolandırıcıları bulup adalete teslim etme kararı aldığı belirtiliyor.

SQUID GAME’İ GELİŞTİRENLERİN İZİNE HENÜZ ULAŞILAMADI

Binance sözcüsü, “Bu tür dolandırıcılık projeleri DeFi alanında çok yaygın hâle geldi. Binance, Squid Game’i geliştirenlerle bağlantılı hesapları kara listeye alıyor ve art niyetli aktörleri belirlemek için blok ziciri analitiği kullanıyor.” ifadelerini kullandı.


 

Squid dolandırıcılarının izlerini silmek için “Tornado Cash” isimli bir “gizlilik karıştırıcı” kullanmış olabileceğini ifade eden Binance sözcüsü, “Güvenlik ekibimiz şu anda bu fonları izliyor.” dedi.

Haberde, Tornado Cash’in geliştiricilerine ulaşılamadığı belirtildi.

2 BİN 856 DOLARA KADAR FIRLADI, DAKİKALAR İÇİNDE SIFIRLANDI

Geçen hafta birim başına bir peni değerle piyasaya sürülen Squid, ilham aldığı dizi sebebiyle ana akım medyada rağbet görmesinin etkisiyle 1 Kasım’da birim başına 38 dolara yükselmişti. Squid, 10 dakika içinde 628 dolara, akabinde 2 bin 856 dolara kadar tırmanan Squid Game, 5 dakika sonra 0,0007 dolara indi.

Çöküş sonrası elinde değeri sıfırlanan Squid’le kala kalan 40 binden fazla kişi vardı. Squid geliştiricileri birkaç dakika içinde tahminen 3,38 milyon dolar (33 milyon TL) vurgun yaptı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com