Bozdağ kaygılı: Gizli soruşturmanın bilgilerini Kılıçdaroğlu’na kim iletiyor?

Mersin'deki saldırı üzerinden partisini hedef alan iktidara DNA raporları üzerinden tepki gösteren Kılıçdaroğlu için bu kez Bozdağ'dan çıkış geldi: "Bu gizli olan soruşturmanın bilgilerini Sayın Kılıçdaroğlu'na kim iletiyor?"

KRONOS 30 Eylül 2022 GÜNDEM

Mersin’de polisevine yönelik saldırıda yer alan faillerden birinin CHP’nin ‘Tutuklu Gazeteciler’ raporunda yer alan Dilşah Ercan olduğu iddiasına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DNA raporlarını hatırlatarak tepki göstermişti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan “Bu gizli olan soruşturmanın bilgilerini Sayın Kılıçdaroğlu’na kim iletiyor?” çıkışı geldi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, soruşturma dosyasındaki DNA raporlarında Dilşah Ercan’ın yer almadığını söylemiş ve iktidarı kumpas kurmakla suçlamıştı.

Konuya ilişkin Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan açıklama geldi. Bozdağ, “Bu gizli olan soruşturmanın bilgilerini Sayın Kılıçdaroğlu’na kim iletiyor? Gizli olan bir soruşturmanın bilgilerini paylaşmak, ifşa etmek doğru mu eğri mi?” diye sordu.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

‘BURADAN SORUYORUM’

Bozdağ şunları söyledi:

“Sayın Kılıçdaroğlu, dün Mersin Cumhuriyet Başsavcımızı da hedef gösteren bir açıklama yapıyor. İki gün sustu. Terör örgütü açıklama yapana kadar ağzını bıçak açmadı. Terör örgütü açıklama yapınca kükredi ve arkasından savcımızı da hedef gösteren bir açıklama yaptı. Kimse soruşturmanın üstünü örtmüyor. Senin elde ettiğin bilgiler, soruşturma kapsamında savcılarımızın alın teri, emeğiyle ortaya çıkan bilgiler. Ama soruşturma gizli. Bunu bilmiyor. Biraz yanındaki hukukçulara sormasında fayda var. Soruşturma gizli olduğu gibi gizlilik kararı da alınabilir ihtiyaç halinde. Bu durumda soruşturmanın selametle yürümesi, delillere ulaşılması, faillerin yakalanması için buna gerek duyulabilir. Şimdi buradan soruyorum. Bu gizli olan soruşturmanın bilgilerini Sayın Kılıçdaroğlu’na kim iletiyor? Gizli olan bir soruşturmanın bilgilerini paylaşmak, ifşa etmek doğru mu eğri mi? diye onu da tartmadan konuşmak ne kadar doğru?”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com