Doğalgazda kademeli tarife geliyor

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, "4 Ocak tarihinden itibaren, Meclis çalışmalarına başladığı anda kademeli doğalgaz tarifesini getireceğiz" açıklamasında bulundu.

KRONOS 23 Aralık 2021 GÜNDEM

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kademeli doğalgaz tarifesini getireceklerini açıkladı.

Elitaş, ücret ve maaşların asgari ücret tutarından Gelir Vergisi ve Damga Vergisi alınmamasını da içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşüldüğü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda doğalgaz faturalarına ilişkin açıklamada bulundu.

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, doğalgaz faturalarıyla ilgili BOTAŞ’ın kademeli tarifeye geçmesini önererek, il veya bölgelerdeki tüketime göre doğalgazın faturalanmasını istedi.

Yaşar’dan sonra yerinden söz alan Elitaş, “Arkadaşlarımızla istişare ettik. Bugün kanun teklifini hazırlıyorlar. 4 Ocak tarihinden itibaren, Meclis çalışmalarına başladığı anda kademeli doğalgaz tarifesini getireceğiz. Gerekçeler haklı, biz de bunu biliyoruz. Çünkü bir villada oturanla gecekonduda oturanın aynı fiyatla doğalgaz tüketimini uygun bulmuyoruz.” diye konuştu.

Elitaş, BOTAŞ’ın özelleştirilmesinin de kesinlikle gündemlerinde olmadığını vurguladı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com