Doktoru da Seçil Erzan hakkında suç duyurusunda bulundu

Dr. Evrim Pınar Güzel, aynı zamanda bir dönem doktoru da olduğu bankacı Seçil Erzan ile birlikte 3 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Erzan'ın sahte talimat evrakı oluşturulduğu iddia ediliyor.

KRONOS 20 Mayıs 2024 GÜNDEM

Dr. Evrim Pınar Güzel, eski doktoru ve banka çalışanı Seçil Erzan’a karşı dolandırıcılık suçlamasıyla açtığı davaya ek olarak, yeni bir suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan dilekçede, Güzel’in hesabındaki 400 bin TL’nin sahte imza ve evraklarla Fatih Longur isimli bir kişiye aktarıldığı ve paranın aynı gün içinde çekildiği belirtiliyor.

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre, İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, şikâyetçi konumda olan isimler arasında Dr. Evrim Pınar Güzel ile babası Burhan Taşpolat yer alıyor. Baba-kız, davanın bir numaralı sanığı konumundaki Seçil Erzan’a 12 milyon liraya yakın para kaptırdı. Dava dosyasında yer alan ifadeler, baba-kız ile Erzan arasında uzun yıllara dayanan bir dostluk ilişkisinin de olduğunu ortaya koyuyor.

Dr. Evrim Pınar Güzel

YENİ BELGE ORTAYA ÇIKTI
Dermatolog Evrim Pınar Güzel, devam eden davanın yanı sıra, yargılama aşamasında ortaya yeni çıkan bir belge nedeni ile yeni bir suç duyurusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na geçen 6 Mayıs’ta sunulan dilekçede, şüpheli konumda Seçil Erzan’ın yanı sıra Fatih Longur ile Hüseyin Longur yer alıyor.

DOKTORUN HESABINDAKİ PARAYI GÖNDERDİ
Dilekçede Seçil Erzan, 22 Haziran 2016’da Güzel’in hesabındaki 400 bin TL’nin, Lüleburgaz’da yaşadığı anlaşılan Fatih Longur isimli bir kişiye gönderilmesini sağladığı belirtildi.

Suç duyurusuna göre Erzan, paranın Longur’un hesabına aktarılması için Dr. Evrim Pınar Güzel adına sahte talimat evrağı oluşturdu Dr. Güzel adına sahte imza atıldı. Longur’un hesabına gönderilen para aynı gün içinde çekildi.


Savcılık başvurusunda Seçil Erzan, Fatih Longur ve Hüseyin Longur’un iş birliği halinde dolandırıcılık suçunu işledikleri öne sürüldü.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com