‘Dolar 37, euro 40 TL olursa şaşırmayın…’

Ekonomi yazarı Süleyman Karan, "2024 yılının son çeyreğine gelindiğinde, doların 35-37 TL aralığında olması beklenmeli. Euro ise 40 TL’yi test edebilir." dedi.

KRONOS 15 Ocak 2024 EKONOMİ

Türkiye, seçim sonrası ekonomi dümeninin başına geçen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile beraber başladığı faiz artırımlarına rağmen dövizdeki ateşi söndüremiyor. Dolar 30 TL bandını aştı. Uzmanlara ve uluslararası kurumlara göre ise dolardaki yükseliş devam edecek.

Gazete Duvar’ın ekonomi yazarı Süleyman Karan, doların 2024’ün son çeyreğinde 35-37 TL aralığında olacağına dikkat çekti. Karan’a göre euro ise 40 TL’yi test edebilir.

Karan’ın ifadeleri şöyle: “Borsa’da dalgalı seyir sürer ve yatırımcı sayısında ciddi düşüş yaşanırken, altında dalgalı, ama yükselen bir trend takip ediliyor. Doların özellikle yerel seçimler sonrasında artış oranının hızlanması çok mümkün. 2024 yılının son çeyreğine gelindiğinde, doların 35-37 TL aralığında olması beklenmeli.


 

Euro ise 40 TL’yi test edebilir. Tabii burada Türkiye’nin ekonomik durumu kadar Fed’in politikaları ve küresel ekonomik eğilimler de önemli bir etmen olacak. Sonuç itibarıyla, gelecek hafta dolarda 30 TL seviyesine alışmaya başlayacağımız hafta olacak.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com