Donald Trump, Jean Carroll’u cinsel istismardan “sorumlu” bulundu

New York Mahkemesi'nde jüri, E. Jean Carroll adlı kadın tarafından tecavüz ve hakaretle suçlandığı davada, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın cinsel tacizden "sorumlu" olduğu kararına vardı.

KRONOS 09 Mayıs 2023 DÜNYA

New York mahkemesinde jüri, “E. Jean Carroll” adlı kadın tarafından tecavüz ve hakaretle suçlandığı davada, ABD Eski Başkanı Donald Trump’ın cinsel tacizden “sorumlu” olduğu kararına vardı.

Manhattan Federal Mahkemesi’nde, bir hafta süren duruşmaların ardından 3’ü kadın 9 kişilik jüri heyeti, bugün Carroll’un lehine sonuca vardı.

‘DARP’ VE ‘HAKARET’TEN SORUMLU
Yaklaşık 2,5 saatlik bir müzakereden sonra jüri, Carroll’un açtığı hukuk davasında Trump’ı “cinsel istismar”, “darp” ve “hakaretten” sorumlu buldu.

Kararda, Trump’ın Carroll’a tecavüz ettiği iddiası ise reddedildi.

Jüri, Trump’ın, Carroll’a cinsel taciz ve darptan ötürü 2 milyon, karalamadan ötürü 3 milyon dolar olmak üzere toplam 5 milyon dolar zarar tazminatı ödemesi gerektiğini bildirdi.

Trump: “Bu karar, utanç vericidir.”


“BU KARAR, UTANÇ VERİCİ”
Kararın açıklanmasından dakikalar sonra Trump, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bu kadının kim olduğu konusunda hiçbir fikrim yok. Bu karar, utanç vericidir, tüm zamanların en büyük cadı avının devamıdır” ifadelerini paylaştı.

Magazin dergisi yazarı E. Jean Carroll, Trump’ın 1996 ilkbaharında New York’taki Bergdorf Goodman adlı mağazanın giyinme odasında kendisine cinsel tacizde bulunarak tecavüz ettiğini 2019’da kamuya açıklamıştı.

Trump ise “O kadın benim tipim” değil diyerek, iddiaları reddetmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com