‘Don’t Look Up’ filmi Netflix’te rekor kırdı

Başrolünde Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence’nin yer aldığı Don't Look Up filmi Netflix'te bir hafta içerisinde izlenme rekoru kırdı. Film şu anda Netflix'te izlenme sırasında 3. sırada bulunuyor ve bir hafta sonra birinci olması bekleniyor.

KRONOS 06 Ocak 2022 GÜNDEM

Son dönemin en çok konuşulan filmlerinden birisi olan “Don’t Look Up”, Netflix’teki ikinci haftasında 152,290,000 saat izlenmeyle platform rekoru kırdı.

Adam McKay’in yönemtmenliğini üstlendiği film böylece Netflix’in bir hafta içerisinde en çok izlenen filmi oldu.

27 Aralık-2 Ocak arası izlenme sayılarını açıklayan Netflix’in verilerine göreyse film, toplamda 263,320,000 saate ulaşarak Netflix Top 10’de 3. sıraya yükseldi.

Netflix’in ilk 28 günlük izlenme oranlarına göre yer verdiği sıralamanın zirvesinde 364,020,000 saat ile Red Notice yer alırken onu 282,020,000 saat ile Bird Box takip ediyor.

Buna göre, Don’t Look Up’ın gelecek iki haftalık zaman zarfı içerisinde Red Notice’i geçme ihtimali yüksek görünüyor.

Filmin yönetmeni McKay ise ortaya çıkan tablo karşısında çok şaşkın olduğunu söylediği bir tweet paylaştı.

FİLMDE NE ANLATILIYOR?

Don’t Look Up, dev bir göktaşının gezegeni yok edeceği konusunda insanları uyarmak için çalışan iki gökbilimcinin hikayesini konu ediyor. İnsanlık büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Everest Dağı büyüklüğünde bir kuyruklu yıldız hızla Dünya’ya yaklaşmaktadır ve oluşacak çarpışma Dünya’nın yok olmasına neden olacaktır. Astronomi doktora öğrencisi olan Kate Dibiasky’nin yaptığı bu keşif, insanlığın kurtulmasını sağlayacaktır. Kate ve Dr. Randall Mindy, insanlığı yaklaşmakta olan tehlikeye karşı uyarlamak için bir medya turuna çıkmaya karar verir. Kare ve Randall, insanları yaklaşan felaketten haberdar etmek için büyük çaba harcarken kendilerini beklenmedik durumların içinde bulur.

Filmin başrolünde Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence yer alıyor.

BOL YILDIZLI BİR FİLM

Başroldeki Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence’a eşlik eden isimlerin hepsi birer yıldız; Cate Blanchett, Meryl Streep, Jonah Hill, Timothée Chalamet ..  Yönetmen koltuğunda da Will Ferrell (bu filmin bir yerinden nasıl çıkmadı, hayret) komedilerinin vazgeçilmez ismi, sonradan rotasını The Big Short ile kara komediye çeviren ve Vice’a da imza atan, yazar ve yapımcı Adam McKay yer alıyor. Filmde Leonardo DiCaprio nerd, insanlarla iletişimde sıkıntı çeken, Xanax bağımlısı bir astronom olan Dr. Randall Mindy’yi oynarken, Jennifer Lawrence onun zeki ama duygusal olarak problemli ve dik kafalı doktora öğrencisi Kate’i canlandırıyor. ABD Başkanı Janie Orlean olarak izlediğimiz Meryl Streep’in karakteri

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com